Categories
LP krepšelio sudėtis

Nauji metai, nauji pinigai (2023)

Su naujais !

Kaip jau įprasta, metų pradžioje nuosaikiai padidinu Lėto pelno mėnesio investicijas. Šiandien papasakosiu, kur ir kodėl keliaus papildomi pinigai 2023 metais.

Projekto pradžioje žadėjau, kad kasmet investicijas didinsiu po 10%. Bet man apvaliais skaičiais geriau dėliojas. Todėl, kaip ir prieš metus, šiemet primesiu papildomus 20 eurų per mėnesį. Galit galvoti, kad čia taip dėl infliacijos.

Kur keliaus nauji pinigai ?

Prieš metus padariau netikėtą užėjimą ir padidinau crypto skirtą dalį. Kol kas idėja visiškai neatsipirko, crypto žetonų vertės per 2022 metus krito 70%+ ir nieko parodyti iš tų investicijų negaliu. Bet tame daug bėdos nėra – kai kuriuos laimi, kai kuriuos pralaimi.

O ir bendrai rezultatus skaičiuosiu po 20 metų. Tai tčill.

Šiemet elgsiuos pragmatiškiau. Galvojau visokių magijų ir įdomybių, bet gal užteks daryti tik kažką įdomaus. Reikia ir paprastų dalykų. Nes paprasti dalykai veikia.

Todėl šiemet 20 eurų bus didinama investicijų į Swed Robur dalis. Per 2023 metus kiekvieno mėnesio investicijos atrodys taip:

  1. 50 EUR Swed Robur
  2. 30 EUR EfTEN
  3. 30 EUR Revo akcijos
  4. 30 EUR Kraken crypto
  5. 20 EUR Mintos

Viso 160 eurų per mėnesį į Lėto pelno krepšelį.

Kodėl Swed robur ?

Nes taip dabar elgtis logiška. Akcijos per praeitus metus krito ~20% ir daugiau. Neaišku, kas bus šiemet ir kažko labai gero tikėtis nesinori. Bet istoriškai 20-30% kritimai visada reiškia galimybę užsipirkti geruose lygiuose.

Tad šiandien investuoti pinigai į akcijas ilguoju laikotarpiu tiesiog turės ilgesnes kojas. Toks bukas pavyzdys: į S&P 500 investuotas tūkstantas 2006 vasarą iki šiandien būtų pavirtęs į ~2.5k. O tas pats tūkstantis investuotas 2009 pavasarį į ~4.5k. Meškų rinkų metu investuoti pinigai istoriškai visad uždirbdavo gerai. Nemanau, kad šį kartą bus kitaip.

Dar geriau bus, jei akcijos šiemet testuos naujas žemumas. Tokiu atveju investicijų į akcijų fondą padidinimas bus net labiau savalaikis, nes vidutinė užpirkimo kaina, su didesne suma, dar sumažės ir sumažins mano istorinę pirkimo savikainą.

O kodėl ne į pavienes Revo akcijas ? Tiesą sakant, esmės nekeistų. Tiesiog pirma mintis buvo padidinti akcijų exposure per Robur. Tai ir didinu per Robur, ne per Revo. Bet skirtumo realiai jokių nebūtų.

Neįdomus pasirinkimas

Kadangi pasirinkimas labai neintriguojantis, tai nelabai yra ką daug aprašinėti. Bet nuobodūs pasirinkimai investuojant beveik visad būna patys geriausi. Kuo nuobodžiau, neįdomiau, paprasčiau, tuo ilguoju laikotarpiu mažmeniniam investuotojui geriau.