2022 rugpjūčio rezultatai

Paruošta 2022 metų rugpjūčio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Rugpjūtis iš pradžių buvo puikus ir gražus. Tuomet buvo baisus ir raudonas. Iš esmės birželis su liepa viename. Tik atvirkščiai. Ir ne tiek daug kilo. Bet iš esmės taip pat – kam tos detalės.

Per liepą LP investicijų vertės indeksas krito nuo 1.46 iki 1.42. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 42.45%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 9.77% (investuota 3732.04 EUR, investicijų vertė 4096.59 EUR)

Atsakymas, kodėl indeksuota grąža ir skirtumas tarp investuotų bei turimų pinigų gerokai skiriasi: https://letaspelnas.lt/2020/05/12/krepselio-optimizacija-grazos-skaiciavimas/

Per rugpjūtį Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo minus 5.15%, MSCI World indeksas krit 4.33% , o S&P 500 užsidarė 4.39% žemiau. Obligacijų indeksai judėjo skirtingai – IEAC ETF kilo 0.11%, o LQD krito 4.66%.

Reamiantis R. J. Shiller surinktais duomenimis apie S&P 500 kainų pokyčius nuo 1871 metų pradžios, rugpjūtės pateko tarp top ~7.5% blogiausių mėnesių. Gana išskirtinis mėnesis, bet mažiau išskirtinis nei birželis bei liepa – sakykim, kad normalizuojamės.

Rugpjūtis buvo tikrai įdomus dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, pirmos dvi savaitės buvo +4.5%, o antros dvi savaitės -8.5% (skaičiuojant per S&P 500). Antra, tokių mažų apyvartų, bent jau tarp didžiausių US equities, jau ilgai neteko matyti. Rinka plona plona.

Mažas likvidumas visada reiškia daug judesio be aiškios tendencijos.

Labiausiai rugpjūtį rinkas sukrėtusį įvykį galite peržiūrėti čia:

Sutrumpinta versija: svarbiausiame bankiorų susirinkime JAV centrinio banko vadovas per 10 minučių pasakė, kad visiems bus pzdc ir jam px, kad visiems bus pzdc. Tokia konkreti žinutė kiek nuliūdino rinkos dalyvius ir privertė juos išsiparduoti.

Bet kaip ir rašiau prieš mėnesį – rinkos dalyvių lūkesčiai buvo tapę per daug optimistiški. Liepos, o ypač rugpjūčio pradžios, augimas neturėjo stipraus pagrindo. Tiesiog visi nusprendė (vertinant apyvartas pagrinde mažmeniniai investuotojai), kad krizė jau baigėsi, infliacija atslūgo, palūkanų augimas dingo.

Nors realiai esame viduryje meškų rinkos, ant recesijos ir bankrotų bangos slenksčio. Dramos per daug nereikia, bet egzistuoja labai aukšta tikimybė, kad ateinantys 6-12 mėnesių realioje ekonomikoje bus labai sunkūs. Finansų rinkose taip pat bus daug veiksmo. Meškos dar niekur neišėjo.

Rugsėjis nusimato įdomus. Aštuntą dieną ECB palūkanų sprendimas, tryliktą dieną JAV infliacijos duomenys, 20-22 dienomis FED valdybos susirinkimas ir palūkanų sprendimas. Tikėtina, kad tiek FED, tiek ECB palūkanas didinis 0.75%. EURIBOR ir Europos obligacijų spread’ai tai jau įskaičiavę, JAV rinkos +- taip pat. Jei nebus didelių staigmenų, gal į rinkas pradės grįžti ir institucijos. Gal.

EUR/USD kursas per mėnesį keitėsi ženkliai. Doleris stiprėjo 1.94%.

Lėto pelno krepšelyje padidėjo JNJ pozicija, nes taip liepė magiškas exceliukas.

Toliau aprašu skirtingas alokacijos klases: (i) Swed fondai, (ii) Revo akcijos, (iii) Crypo, (iv) NT ir (v) Fiksuotas pajamingumas. Gale pateiksiu pavienių pozicijų rezultatų lentelę.

Swedbank fondai. Vertė mėnesio pradžioje: 1014.43 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 979.33 EUR; eurų per mėnesį: -35.10 EUR.

Abu Swedbank fondai juda kartu su rinka ir pilnai atlieka savo funkciją Lėto pelno krepšelyje.

Revolut akcijų krepšelis. Vertė mėnesio pradžioje: 1195.83 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1177.56 EUR; eurų pokytis per mėnesį: -18.27 EUR.

Beveik visos Revo esančios akcijos krito. Situaciją gelbėjo tik JAV doleris – vidutinis svertinis akcijų pokytis buvo maždag minus ~3%, bet dėl beveik 2% USD brangimo, pavertus į eurą, lieka tik geras procentas viso minuso per eurą. Smagu, kol EUR/USD važiuoja žemyn. Kai tendencija apsivers, teks aiškinti, kodėl, kylant akcijų kainoms, Revo krepšelis stovi vietoje arba krenta.

Kriptovaliutos. Vertė mėnesio pradžioje: 662.52 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 653.16 EUR; eurų pokytis per mėnesį: -9.35 EUR.

Kaip pridera itin rizikingai egzotinei turto klasei, kripto tiek kilo, tiek krito žymiai smarkiau nei akcijos. Galutiniame rezultate tai neatsispindi, nes smulkieji investuotojai aktyviai perka Ethereum, tikėdamiesi stebuklo per/po rugsėjo viduryje vyksiantį perėjimą iš PoW į PoS. Vargšas jaunimas – kaip visad nesigaudo įvykio laiko ir įvykio įtakos laiko skirtume. Nors perėjimas prie PoS ilguoju laikotarpiu turi teigiamą efektą ETH pasiūlos/paklausos balansui bei bendrai padėčiai po Saule, rugsėjo viduryje pirkėjai greičiausiai bus ištaškyti. Nes momentiškai nieko neįvyks, tad, nesulaukę stebuklo, visi pradės išsipardavinėti į tuščią rinką.

NT – Baltic Horizon. Vertė mėnesio pradžioje: 754.83 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 717.23 EUR; eurų pokytis per mėnesį: -37.60 EUR.

Nestabiliame ir iššukių kupiname pasaulyje užtikrinti galime būti tik dėl vieno dalyko – BHF kainos kritimo.

Fiksuotas pajamingumas – Mintos. Vertė mėnesio pradžioje: 565.70 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 568.89 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +3.19 EUR.

Po truputį grįžta mažomis sumomis dalintos paskolos ir jas tuomet konvertuoju į NOTES, kurių minimalus nominalas yra 50 eurų. Nors cash dragas yra, bet nusprendžiau, bent kol kas, nesukti dėl to galvos. Savaitės cash dragas ant 20 eurų realios įtakos vis tiek neturi.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Facebook3.38%
Ethereum2.99%
Walmart1.63%
Wells Fargo0.78%
Mintos0.58%
JPM0.40%
Cisco-0.22%
Exxon Mobil-0.34%
Apple-1.70%
Swedbank Robur Access Edge Global-2.59%
Chevron-2.97%
Swedbank Fondų Fondas 100-4.07%
Google-4.09%
Home Depot-4.13%
TSM-4.19%
Polkadot-4.34%
Berkshire B-4.48%
J&J-5.07%
Cardano-5.10%
Baltic Horizon Fund-6.33%
Microsoft-6.46%
Intel-14.21%
Solana-19.88%
Nvidia-24.89%

Bendrai – veiksmo ir kintamumo rinkose greičiausiai nemažės. Jei nervinatės dėl svyravimų, pradėkit medituoti arba užblokuokit prisijungimus prie investicinių sąskaitų. Galėsit vėl jungtis po kelių mėnesių.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.