2024 kovo rezultatai

Paruošta 2024 metų kovo investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Per kovą LP investicijų vertės indeksas augo 4.05%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 76.61%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra plius 32.79% (investuota 6640.17 EUR, investicijų vertė 8817.62 EUR).

Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo plius 4.20%, MSCI World indeksas augo 3.01%, o S&P 500 užsidarė 3.10% aukščiau. Obligacijų indeksai pasirodė taip pat neblogai: IEAC ETF plius 1.35%, o LQD plius 1.17%.

Dolerio ir euro kursas buvo santykinai stabilus. EUR/USD per mėnesį dolerio naudai pasikeitė 0.27%.

Reamiantis R. J. Shiller surinktais duomenimis apie S&P 500 kainų pokyčius nuo 1871 metų, šis sausis pateko tarp ~21% geriausių mėnesių.

Per kovą toliau augom. Tiksliai pasakyti, kodėl taip viskas žalia, darosi vis sunkiau. Judam iš inercijos, nes nieko blogo nenutinka. Per visą mėnesį vos kelios dienos smarkiau pakratė, bet realiai baisesnių sesijų nebuvo. Tiesiog toliau važiuojam pakankamai dideliu greičiu į viršų.

Infliacijos duomenys po truputį pradeda neraminti. Nuo praeitų metų ketvirto ketvirčio tiek Europoje, tiek JAV matoma ta pati tendencija: kainų augimo tempas panašu pasiekė dugną ir žemiau kristi nenori.

JAV

Europa

Tai verčia kelti vis daugiau klausimų dėl tikėtinų palūkanų normų pokyčių. Kalbant paprastai – ar centriniai bankai, infliacijai laikantis ties 3%, bus pasiruošę jau šią vasarą mažinti palūkanas ? JAV dešimties metų popierių pirkėjai nebėra tokie užtikrinti staigiai mažėsiančia baze, kokie buvo dar sausį-vasarį:

Akcijų rinkos kol kas lėtesnio palūkanų mažėjimo tikimybės – ir bendrai higher for longer galimybės – nevertina. Nevertinimas atrodo kiek nejaukiai santykinių akcijų verčių kontekste (JPM kovo 31 duomenys):

Dabar laukia įmonių rezultatų sezonas, kuomet listinguotos bendrovės skelbs savo veiklos rezultatus už šių metų pirmą ketvirtį. Kaip įprasta, JAV didžiųjų įmonių skelbimo sezoną jau kitą savaitę atidarys didieji bankai. Bus labai įdomu sužinoti, ar 2023 Q4 ištempė tik šventinis periodas, ar vartotojai iš tikro yra stiprūs ir palūkanų nebijo.

Lėto pelno Revo krepšelio dalyje atsirado Bank of America (BAC) pozicija.

Swedbank akcijų fondai. Vertė mėnesio pradžioje: 2141.09 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 2210.62 EUR; eurų per mėnesį: plius 69.53 EUR.

Revolut akcijų krepšelis. Vertė mėnesio pradžioje: 2300.80 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 2374.16 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 73.37 EUR.

Didžiausias mėnesio augimas: GOOGL su +10.05%

Didžiausias mėnesio kritimas: TSLA su -13.46%

Antrą mėnesį iš eilės turim rinkos grąžą be valiutinės įtakos.

Kriptovaliutos. Vertė mėnesio pradžioje: 2132.93 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 2261.93 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 129.00 EUR.

Kripto rinkoje turim tam tikrą konsolidaciją. Pagrindiniai žetonai pačiupinėjo ATH ir pasileido žemyn. Didžiąją dalį laiko BTC ir ETH prekiavosi gana siaurame rėžyje. Po ypatingai stiprios metų pradžios tam tikra ramybė sveikintina.

NT – Baltic Horizon ir EfTEN. Vertė mėnesio pradžioje: 803.83 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 790.73 EUR; eurų pokytis per mėnesį: minus 13.10 EUR.

Ai nu.

Fiksuotas pajamingumas – Mintos ir Robur Euro Corp Bond. Vertė mėnesio pradžioje: 1165.72 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1176.68 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 10.96 EUR.

Visų rezultatų lentelė:


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.