2023 gruodžio rezultatai

Paruošta 2023 metų gruodžio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Per gruodį LP investicijų vertės indeksas augo 2.59%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 45.09%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra plius 9.99% (investuota 6249.60 EUR, investicijų vertė 6874.19 EUR).

Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo plius 3.18%, MSCI World indeksas augo 4.81%, o S&P 500 užsidarė 4.40% aukščiau. Obligacijų indeksai pasirodė puikiai: IEAC ETF plius 4.92%, o LQD plius 4.97%.

Doleris silpnėjo prieš eurą. EUR/USD kursas per mėnesį euro naudai pasikeitė 1.09%.

Reamiantis R. J. Shiller surinktais duomenimis apie S&P 500 kainų pokyčius nuo 1871 metų, šis gruodis pateko tarp ~10% geriausių mėnesių.

Gruodį atėjo Kalėdų senelis ir visus apdalino dovanomis. Rinkos žaliavo iki pat metų pabaigos, S&P 500 priartėjo prie visų laikų aukštumų. Viskas gerai, gyvenimas gražus, nėra ko pergyventi.

Centrinių bankų tonas ir požiūris kol kas nesikeičia. Per 2024 metus planuojami 3 palūkanų pakarpymai tiek JAV, tiek Europoje. Tikėtina, jei nenutiks rimtų šokų, kad palūkanos bus pradėtos mažinti antroje metų pusėje, siekiant į finansų rinkas per anksti neįpūsti likvidumo bei džiugesio.

Finansų rinkos norėtų net daugiau nei 3 kirpimų, bet šie lūkesčiai gali pasirodyti per daug optimistiški:

Obligacijų palūkanos, kartu su rinkos palūkanomis kaip EURIBOR, jau čiuožia žemyn. Per paskutinį metų ketvirtį stebėjome itin aštrią valstybinių palūkanų korekciją (obligacijų brangimą). Tikėtis, kad tendencija tęsis turbūt nereikėtų. Jau dabar palūkanų rinka akivaizdžiai įvertino 3 palūkanų mažinimus šiemet. Kurių gali ir nebūti.

Šį mėnesį laukia įmonių rezultatai. Pirmosios kregždės iš JAV atskrido su pamuštais sparnais (pavyzdys), todėl daug vilčių, kad rezultatų sezonas bus labai geras, dėti nereikėtų. Bet pamatysim jau už kelių savaičių. Sausio 12 rezultatus pradės skelbti didieji bankai, kurių paskolų krepšelių judėjimai galimai duos gerų įžvalgų apie padėtį realioje ekonomikoje.

Istoriškai sausis akcijoms nebūna labai geras. Dažnai šį mėnesį tenka pergyventi lengvas korekcijas. Vyksta krepšelių performavimai, gerų pozicijų iš praeitų metų fiksavimas, pasiruošimas mokesčių mokėjimui ir taip toliau.

Šį sausį, įvertinus kaip arti visų laikų aukštumų esame ir kiek pozityviai gyvenome per 2023 paskutinį ketvirtį, korekcijos visai tikėčiausi. Ypač jei įmonių rezultatai nedžiugins, centrinių bankų astovai pasakys kažką griežtesnio, makro duomenys nepalaikys einamojo naratyvo. Korekcija tiesiog būtų sveika.

Bet sveika ir logiška su finansų rinkomis retai ką bendro turi. Dažniausiai viskas būna kažkaip, bet tikrai ne taip, kaip tu tikiesi. Todėl ir tikėtis geriau nereikia.

Lėto pelno krepšelyje padidėjo TSLA pozicija, nes taip liepė magiškas exceliukas.

Swedbank fondai. Vertė mėnesio pradžioje: 1775.07 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1832.29 EUR; eurų per mėnesį: plius 57.22 EUR.

Abiejų Swed fondų palyginimas:

Revolut akcijų krepšelis. Vertė mėnesio pradžioje: 1930.93 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1957.05 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 53.12 EUR.

Didžiausias mėnesio augimas: INTC su +14.78%

Didžiausias mėnesio kritimas: XOM su -3.02%

Nieko naujo, ši krepšelio dalis atspindi bendras risk on tendencijas ir MAG7 nuostabų pasirodymą. Šiek tiek neigiamai Revo pozicijas paveikė EUR/USD pokytis, bet nežymiai.

Kriptovaliutos. Vertė mėnesio pradžioje: 1254.81 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1326.71 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 71.90 EUR.

ETH augimas kiek aprimo, daugiau veiksmo buvo altuose. Tiek alternatyvūs L1, tiek L2 kilo į dangų. Labai įdomi dinamika, akivaizdu, kad kripto rinka nori ir tikisi naujų bulių, todėl eina į aukštesnę riziką. Per sausį turėtų pasitvirtinti pirmieji BTC ir ETH ETF’ai. Tikėtina, kad šie pirmiausia duos impulsą į viršų, tačiau gana greit taps sell the news įvykiu. Nes realus srautas iš minėtų ETF ateis palaipsniui, ne per minutę nuo jų atidarymo.

NT – Baltic Horizon ir EfTEN. Vertė mėnesio pradžioje: 749.31 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 728.33 EUR; eurų pokytis per mėnesį: minus 20.98 EUR.

Nieko naujo, stabilus minusas.

Fiksuotas pajamingumas – Mintos. Vertė mėnesio pradžioje: 1017.75 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1026.30 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 8.55 EUR.

Visų rezultatų lentelė:

Bendrai – su naujais !


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.