2023 lapkričio rezultatai

Paruošta 2023 metų lapkričio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Per lapkritį LP investicijų vertės indeksas augo 5.71%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 41.43%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra plius 7.41% (investuota 6088.21 EUR, investicijų vertė 6539.48 EUR).

Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo plius 7.91%, MSCI World indeksas augo 9.21%, o S&P 500 užsidarė 8.94% aukščiau. Obligacijų indeksai pasirodė puikiai: IEAC ETF plius 2.49%, o LQD plius 7.18%.

Doleris silpnėjo prieš eurą. EUR/USD kursas per mėnesį euro naudai pasikeitė 2.94%.

Reamiantis R. J. Shiller surinktais duomenimis apie S&P 500 kainų pokyčius nuo 1871 metų, šis lapkritis pateko tarp ~1% geriausių mėnesių.

Lapkritį korekcija baigėsi ir prasidėjo smagumynai. Panašu eilinį kartą ketvirtą ketvirtį uždarinėsim su geromis nuotaikomis. Ok, dar liko gruodžio, kuris kol kas nėra baisiai žalias. Bet vien lapkričio užtektų, kad ketvirtas ketvirtis būtų nuostabus ir į istoriją įeitų kaip labai geras ketvirtis.

Bendrai per mėnesį nieko baisiai įdomaus nenutiko. Centriniai bankai šiek tiek pagrūmojo pirštu, kad nesidžiaugtų rinkos per anksti. Tačiau tas grūmojimas visos kitos komunikacijos kontekste atrodo nerimtai.

Panašu pasiekėme lokalų palūkanų piką. Dabar galime galvoti apie jų mažėjimą. Jei viskas gerai, mažės palūkanos nuosekliai iki 2-3% per 3 metus. Tai yra bazinis scenarijus.

Antras variantas baisesnis. Jei bus likvidumo krizė ir bankrotų banga, mažės iki 0% per metus. Panašiai vyko 2008 metais. Kartoti to tikrai nesinori.

Dar galime svarstyti ir apie trečią scenarijų: dėl palūkanų mažėjimo lūkesčių smarkiai padidės likvidumas pinigų rinkose (kreditavimas), dėl ko visi turės daugiau pinigų, didins atlyginimus, daugiau vartos ir sugrįš infliacija.

Tikėčiausi nuobodžiausio ir neįdomiausio scenarijaus – nuosaikaus palūkanų mažėjimo be dramos. Nuobodžiausi scenarijai dažniausiai būna labiausiai tikėtini.

Gruodžio 12-13 laukia FED valdybos susitikimas. Būtų keista, jei prieš Kalėdas nuspręstų kelti palūkanas. Juo labiau ir makro duomenys kol kas nerodo, dėl ko tas palūkanas būtų verta kelti. Nebent per savaitę kažkas pasirodys labai naujo, bet abejotina.

Tikėtina, kad niekas nesikeis, tik J. Powell retorika bus griežtesnė. Nes juk reikia kažkaip pagąsdinti rinką. Tik nemanau, kad grūmojimai kažką keis. Visi supranta realią padėtį, visi mato duomenis. Paslapčių ar siurprizų tikėtis nelabai (kol kas) yra iš kur.

Rinka jau pereina į atostogas. Mažai kas įdomaus vyksta, nelabai kas turbūt įdomaus ir vyks. Daugiau apie ką rašyti būna, kai rinkos krenta. O kai po 10% auga, nuobodybė. Sentimentai ir tiek. Gali nesuprasti, kodėl auga. Gali ieškoti priežasčių, kodėl dabar jau tuoj kris, nes augimas beprasmis.

Bet kas iš to ? Rinka visada teisi. Tavo nuomonė niekam nerūpi. Gražios dienelės.

Lėto pelno krepšelyje padidėjo CVX pozicija, nes taip liepė magiškas exceliukas.

Swedbank fondai. Vertė mėnesio pradžioje: 1615.19 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1725.07 EUR; eurų per mėnesį: plius 109.88 EUR.

Abiejų Swed fondų palyginimas:

Revolut akcijų krepšelis. Vertė mėnesio pradžioje: 1795.03 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1873.93 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 78.90 EUR.

Didžiausias mėnesio augimas: INTC su +20.84%

Didžiausias mėnesio kritimas: CSC su -6.68%

Vėl ypatingai auga MAG7, naftininkai toliau krenta. Toks metų pradžios deja vu. Situacija, kaip ir prieš kelis mėnesius, neatrodo tvari. Bet su sentimentu ginčytis neverta. Risk on baby.

Kriptovaliutos. Vertė mėnesio pradžioje: 1048.21 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1224.81 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 176.60 EUR.

ETH trečią mėnesį iš eilės džiugina širdelę. Per lapkritį plius 16.75% eurais.

Įdomus pastebėjimas – kripto vertė sugrįžo ten, kur buvo kadais atlikus pavedimą iš Revo į Kraken. Tuomet Revo fiksavau ~1.2k eurų vertės kripto poziciją ir visus tuos eurus permečiau į Kraken. Dabar vėl turim 1.2k eurų. Simbolinis džiaugsmelis.

NT – Baltic Horizon ir EfTEN. Vertė mėnesio pradžioje: 739.63 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 717.92 EUR; eurų pokytis per mėnesį: minus 21.71 EUR.

Visiškai anticiklinė krepšelio dalis. Juda prieš visas rinkų tendencijas. Gyvena vietiniai NT fondukai savo gyvenimą, niekas jiems neįdomu. Net visokioms Vanovia ir Rodamco augant nežmoniškais tempais, LP krepšelyje esantys du NT fondai leidžiasi žemyn.

Įdomu bus prisiminti šiuos laikus po kokių 3 metų. Tada bus aišku, ar reikėjo tiesiog traukti iš čia pinigus, permesti viską į IBKR, pirkti likvidžius REIT ir pamiršti žaidimus vietinėje rinkoje, ar dabartiniai pirkimai generuos 200-300% grąžą.

Fiksuotas pajamingumas – Mintos. Vertė mėnesio pradžioje: 987.11 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 997.75 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 10.64 EUR.

Nieko naujo, viskas ok.

Visų rezultatų lentelė:

Bendrai – gražių švenčių.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.