Paruošta 2023 metų spalio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.
Per spalį LP investicijų vertės indeksas krito 0.85%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 33.79%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra plius 1.65% (investuota 5927.88 EUR, investicijų vertė 6025.84 EUR).
Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo minus 2.69%, MSCI World indeksas krito 2.97%, o S&P 500 užsidarė 2.20% žemiau. Obligacijų indeksai pasirodė skirtingai: IEAC ETF plius 0.47%, o LQD minus 2.79%.
Doleris silpnėjo prieš eurą. EUR/USD kursas per mėnesį euro naudai pasikeitė 0.24%.
Reamiantis R. J. Shiller surinktais duomenimis apie S&P 500 kainų pokyčius nuo 1871 metų, šis rugpjūtis pateko tarp ~20% blogiausių mėnesių.
Spalį korekcija tęsėsi. Bet kintamumas, tiek realizuotas, tiek implied, didelis nebuvo. Kainų pokyčiai tikrai ne dramatiški. Gal tik US treasuries yield’ai pajudėjo rimčiau. O be jų – lengva korekcija.
Įmonės skelbė Q3 veiklos rezultatus, dauguma jų buvo nuobodūs. Kas geriau, kas blogiau, bendrai neblogai. Tik guidance (ateities veiklos prognozės ir planai) liūdino: didžiausios įmonės nebesitiki ekonomikos augimo, planuoja mažinti veiklos apimtis, uždirbti mažiau pinigų.
Bet kai recesijos tikimasi jau du metus, nieko keisto.
Rezultatų sezono apibendrinimas iš FactSet:
Labai nuobodus earnings sezonas. Kuris parodė turbūt vienintelį įdomesnį faktą: nepaisant visokių palūkanų su infliacijom, vartojimas išlieka labai stiprus. Per pandemiją sukaupti lašiniai dar neištirpo. Tad laukiam toliau.
Laukiam ne tik mes, laukia ir įmonės. Įmonių ateities prognozės sako, kad ekonomika bei rinka turėtų minkštėti, nes santaupos į pabaigą:
Bet žiūrėsim, kaip bus, kai bus. Apie santaupų pabaigą ir stojantį vartojimą kalbama bemaž du metus. O realybė su tomis kalbomis vis dar nieko bendro neturi.
Išėjo naujas JPM gidas į rinkas, galit nueit paskaityti. Ten taip pat matysit, kad visi valuations sukasi aplink vidurkius, nieko sukrečiančio nevyksta. Man tik įdomu vis pažiūrėti į šitą dramblį kambary:
Atrodo labai netvaru. Bet gal tik atrodo.
Iš aukštesnių padangių, vienas svarbiausių žmonių pasaulyje, FED šefas J. Powell, pranešė apie monetarinės politikos pokyčius JAV. Jeronimo kalbų visada laukia visi. Publika neliko nusivylusi ir šį kartą, nes direktorius pasiuntė klimato aktyvistus, kurie sutrukdė jo kalbą, nx:
Nors pats klausiau visą konferenciją ir išgirdau nebūtinai tą patį, rinkos po FED posėdžio sužaliavo, S&P500 augo ~6% per savaitę. Optimizmą gali išmušti makro duomenys: FED vadovas ne kartą kartojo, kad palūkanos dar gali didėti, visi sprendimai priklausys tik nuo faktinių duomenų. Tad jei turėsim mažesnį, nei prognozuota, nedarbą ar aukštesnę infliaciją, ateities lūkesčiai keisis, o su jais ir kainų judėjimo kryptis.
Sekantis FED posėdis gruodžio vidury, šiuo metu rinka palūkanų didėjimui suteikia vos 9% tikimybę:
Sekit kol kas makro ir bijokit FED’o.
Lėto pelno krepšelyje padidėjo MSFT pozicija, nes taip liepė magiškas exceliukas.
Swedbank fondai. Vertė mėnesio pradžioje: 1631.98 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1565.19 EUR; eurų per mėnesį: minus 66.79 EUR.
Abiejų Swed fondų palyginimas:
Revolut akcijų krepšelis. Vertė mėnesio pradžioje: 1833.68 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1765.03 EUR; eurų pokytis per mėnesį: minus 68.65 EUR.
Rezultatas atspindi rinkas. Į viršų šiek tiek patempė geras MSFT ir INTC performansas. Bet šiaip Revo krepšelis važiuoja kartu su indeksais.
Didžiausias mėnesio augimas: MSFT su +6.88%
Didžiausias mėnesio kritimas: TSLA su -19.38%
Antro mėnesio kritimo nominacijos verti ir naftininkai, kurie pačiuožė po ~10%. Nors dar prieš mėnesį-du visi prognozavo, kad WTI stosis ant 150 ir Oil&Gas bus rojus žemėj. Taip ir būna.
Kriptovaliutos. Vertė mėnesio pradžioje: 968.90 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1018.21 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 49.30 EUR.
Antrą mėnesį iš eilės kripto tempia krepšelį į viršų. ETH vėl yra tarp geriausiai pasirodžiusių aktyvų su plius 5.14%.
Su visais ETF’ų planais, kripto rinkose tikrai jaučiasi pagyvėjimas. Pradžioj išvalius svertines pozicijas, vėliau iš rinkos pabėgus turistams, o dar nuteisus tuntą vagių, turim žymiai racionalesnį žetonų kainų judėjimą. Labai paprastą, bet logišką, grįstą lūkesčiais.
NT – Baltic Horizon ir EfTEN. Vertė mėnesio pradžioje: 680.52 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 709.30 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 28.78 EUR.
Opa ! Viskas žemyn, real estate dalis LP krepšely aukštyn. Magija ir stebuklai.
Panašu radom bent trumpalaikį dugną, paremtą lūkesčiais dėl nustojusių augti palūkanų. Jei lūkesčiai nebus sulaužyti, įvairūs per pastaruosius metus nusiritę NT fondai gali tikrai pradėti gaudyti paklausą.
Fiksuotas pajamingumas – Mintos. Vertė mėnesio pradžioje: 959.41 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 967.11 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 7.70 EUR.
Nieko naujo, viskas ok.
Visų rezultatų lentelė:
Bendrai – hodl.