2023 balandžio rezultatai

Paruošta 2023 metų balandžio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Per balandį LP investicijų vertės indeksas išliko stabilus ir vis dar stovi ties 1.35. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 34.70%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra plius 3.05% (investuota 4930.29 EUR, investicijų vertė 5080.55 EUR).

Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo plius 1.03%, MSCI World indeksas augo 1.59%, o S&P 500 užsidarė 1.45% aukščiau. Obligacijų indeksai taip pat augo – IEAC ETF plius 0.45%, o LQD +0.29%.

Doleris toliau silpnėjo prieš eurą. EUR/USD kursas per mėnesį euro naudai pasikeitė 0.97%.

Reamiantis R. J. Shiller surinktais duomenimis apie S&P 500 kainų pokyčius nuo 1871 metų, šis balandis buvo vidutinis ir pateko tarp ~40% geriausių mėnesių.

Balandis tikrai nebuvo įvykingas. Jei ne First Republic išsitaškymo pradžia mėnesio pabaigoje, tai būtų visiškai nuobodus. Bet net FRC bankrotas nepaskatino stipresnio nerimo finansų rinkose. Visi jau nusiramino dėl bankų situacijos JAV. Kaip keista ir netikėta, kas galėjo pagalvoti.

Europoje ir JAV buvo net nuobodžiau, nei Lietuvoje. Pas mus bent labai blogi pramonės ir BVP duomenys išėjo. Tiesa ir JAV paskelbė mažesnį BVP augimą, nei buvo tikėtasi. Bet čia toks softas, kurį per pusdienį visi užmiršo. Kiti makro ir monetariniai faktoriai juda pagal naratyvą, nieko nestebina.

Per balandį daugybė įmonių JAV skelbė savo pirmo ketvirčio finansinius ir veiklos rezultatus. Didelių siurprizų nebuvo. Geriausia turbūt pacituoti FactSet gegužės penktos atnaujinimą:

Overall, 85% of the companies in the S&P 500 have reported actual results for Q1 2023 to date. Of these companies, 79% have reported actual EPS above estimates, which is above the 5-year average of 77% and above the 10-year average of 73%. In aggregate, companies are reporting earnings that are 7.0% above estimates, which is below the 5-year average of 8.4% but above the 10-year average of 6.4%.

Tai iš esmės esam ties istoriniais vidurkiais, analitikai šiek tiek per pesimistiškai buvo nusiteikę. Gal kiek įdomesnė ši to paties atnaujinimo dalis:

In terms of revenues, 75% of S&P 500 companies have reported actual revenues above estimates, which is above the 5-year average of 69% and above the 10-year average of 63%. In aggregate, companies are reporting revenues that are 2.7% above the estimates, which is above the 5-year average of 2.0% and above the 10-year average of 1.3%.

Pajamos augo neblogai ir lenkia analitikų prognozes daugiau, nei istoriškai įprasta. Bet pelnuose akcijai (EPS) tai neatsispindi. Kodėl ? Nes infliacija ateina į pardavimo pajamas, bet iki pelno nenusėda – susivalgo padidėjusioms sąnaudoms, atlyginimams. Kas iš to ? Kol kas gyvenam balanse.

Nesiveliant į detales, įmonių rezultatų sezonas praėjo be didesnių staigmenų ir investuotojų lūkesčių nepakeitė. Viskas pagal planą, jokių siurprizų. Nei gerų, nei blogų.

Pridėjus, kad tiek ECB, tiek FED bazinę pinigų kainą gegužės pradžioje padidino po 0.25%, tai yra būtent tiek, kiek tikėtasi, visiškai nėra apie ką rašyti šio balandžio apžvalgoje. Kol gyvenam labai nuobodžiai, turbūt ir liksim strigę tarp 3700/3800 ir 4100/4200:

Net grafike balandis belekaip neįdomus atrodo.

Norėčiau, kad rinka pagaliau išeitų iš šito kanalo ir malimosi pirmyn atgal. Bet tam reikia kažkokio įvykio, postūmio. O dabar prasidės vasara, tad abejoju, kad kažkas įvyks. Bet galėtų: nesvarbu aukštyn, ar žemyn; svarbu veiksmo duotų.

Lėto pelno krepšelyje atsirado TSLA pozicija, nes taip liepė magiškas exceliukas.

Swedbank fondai. Vertė mėnesio pradžioje: 1273.95 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1270.32 EUR; eurų per mėnesį: minus 3.62 EUR.

Boring.

Abiejų Swed fondų palyginimas:

Revolut akcijų krepšelis. Vertė mėnesio pradžioje: 1391.81 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 1422.27 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 30.46 EUR.

Revo pajudėjo įdomiau, net aplenkė indeksą. Kodėl ? Pamenat, praeitą mėnesį Revo krito daugiau, nei indeksas, nes pakrito didesnių krepšelio pozicijų kainos ? Tai šį mėnesį vice versa: pabrango didesnės pozicijos, atpigo mažesnės.

Didžiausias mėnesio augimas: FB su +13.82%

Didžiausias mėnesio kritimas: TSLA su -19.52%

Kriptovaliutos. Vertė mėnesio pradžioje: 909.02 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 896.23 EUR; eurų pokytis per mėnesį: minus 12.80 EUR.

Kripto turto dalyje viskas būtų buvę ok, jei ne Polkadot su -10.58% per mėnesį. Bet čia standartinis kripto kintamumas, realiai nieko reikšmingo neįvyko. Boring.

NT – Baltic Horizon ir EfTEN. Vertė mėnesio pradžioje: 724.06 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 698.19 EUR; eurų pokytis per mėnesį: minus 25.87 EUR.

Džiugios žinos ! BHF pagaliau paskelbė apie skolos refinansavimą. Yra dvi didelės institucijos, kurios per privačią skolą pasiims 40-45 mio iš dabar BHF išleistų ir gegužės aštuntą išsipirkti turinčių 50 mio viešų obligacijų. Likusius 5-10 BHF padengs iš casho. Tai bendra fondo skola sumažės ir tikėtina toliau bus mažinama. Palauksiu, kol viešai bus paskelbtos abi perkančios institucijos, tada papasakosiu daugiau.

https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b909f20d8d3fd968b1de2f7a3e97dc62d&lang=en&src=listed

Fiksuotas pajamingumas – Mintos. Vertė mėnesio pradžioje: 784.20 EUR; vertė mėnesio pabaigoje: 792.55 EUR; eurų pokytis per mėnesį: plius 8.35 EUR.

Pradėjau diversifikuoti Mintos investicijas, dabar jau esu investavęs į tris skirtingus emitentus. Dar šiek tiek ir galėsiu ramia širdimi rodyti daugiau duomenų iš Mintos, nes jau bus tikrai sunku apkaltinti kažkokia rekomendacija, kai pinigai investuojami į 4-5 vardus.

Visų rezultatų lentelė:

Bendrai – boring.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.