Categories
Lėtas sportas

Lėtas sportas: 2022 birželis

Vasara nėra ypatingai geras laikas įprastam sportui. Vasarą norisi užsiimti alternatyviais sportais, kurie nebūtinai degina tiek pat kalorijų, bet teikia tikrai ne mažiau malonumo. Kaip jau galit suprasti iš šitų pasiteisinimų – mėnesio tikslas vėl liko neįgyvendintas.

Bendrai birželis nebuvo blogas. Išvengiau traumų ar didesnės tinginystės, tačiau, dėl įvairių išvykų, sportinis grafikas nebuvo toks, koks turėtų būti. Nebent vertinsime mano alternatyvius sportus, tuomet viskas daugmaž ok.

Jei nuspręsit, kad reikia ir jūsų gyvenime normalaus sporto, veri rekomend paspausti ant paveiksliuko ir apsilankyti:

Apžvalgą, kaip jau tapo įprasta, pradėkim nuo dirželio duomenų už birželį, kurie atrodo taip:

Myzone duomenys

Techniškai geriau nei gegužė ir iki 10k tikslo pritrūko vos vienos treniruotės, bet jos pritrūko. Patingėjau, negalėjau, nenuėjau. Tikslas liko nepasiektas ggwp. KPI nevykdomi antrą mėnesį iš eilės. Artimiausiu metu bus griežtas papeikimas, o vėliau seks ir atleidimo raštelis. Ar kaip ten bebūna.

Bet atleidimo gal nebus. Liepa nusimato normali. Praėjus pusei mėnesio, nebent koks force majeure, galiu drąsiai sakyti, kad 10k tikslas tbus pasiektas. Smarkiai jo viršyti greičiausiai nepavyks, bet bent jau neatsiliksiu nuo palyginamojo indekso.

Vėl po truputį pradėjau grįžti į bėgiojimą. Bet prasibėgimai buvo vos keli per mėnesį, tad nėra ko rodyti. O keli jie buvo, nes dienas Vilniuje siekiau išnaudoti pasilupimui, ne bėgimui. Pasilupimas salėje ir smagiau, ir daugiau kalorijų sudegina ir labiau atpalaiduoja.

Žiūrint į laikrodžio duomenis, viskas atrodo gerokai geriau, nei tikėjausi. Žinoma, buvo nelabai stiprių bei aktyvių dienų, tačiau vidurkis active energy mėnesio geras:

Apple duomenys, active energy

Nueitų kilometrų/žingsnių per mėnesį skaičius taip pat pradeda normalizuotis: vidutiniškai birželį per dieną nueita 8 kilometrai arba ~11 tūkstančių žingsnių.

Prie kilometražo gerai prisidėjo šis alternatyvus sportas:

ECGK

Golfas yra nuostabus užsiėmimas. Atėjus realiai vasarai, per birželį laukuose pabuvau daug kartų. Dalį kurių galėjau skirti nuėjimui į salę. Bet į salę galima bet kuriuo metų laiku nueiti. O į laukus tik vasarą. Tad prioritetai aiškūs.

Dėl golfo sumažėja per Myzone dirželį deginamų cal skaičius, bet didėja bendras aktyvumas, nueitas atstumas ir vidinė ramybė. O dar labiau vidinė ramybė didėja šio alternatyvaus sporto dėka:

Galvė

Tik šis užsiėmimas nei prie kilometražo, nei prie aktyvumo smarkiai neprisideda. Nors uždėt/nurinkt bures ir bendrai paruošt laivą cal deginimui tikrai padeda. Bet ne visi sportai turi būti labai sportiški. Visi sportai turi lemti gerą savijautą, ką ramus vakarinis buriavimas tikrai išpildo.

Galiausiai – kurį laiką nerašiau apie svorį. Nes jo nefiksavau. Nes namų svarstyklės buvo pridususios, tad svorio matavimą prisegsiu liepą. Bet situacija gera, įvertinus nuolatinį atsilikimą nuo 10kcal tikslo.

Tiek šiam kartui. Ačiū visiems jums už palaikymą. Eikit džiaugtis vasara.