Categories
Uncategorized

Lėtas sportas: 2022 balandis/gegužė

Šiek tiek apleidau Lėto sporto dalį. Labai daug darbų, dar minorinė trauma ir tiesiog nespėjau prisėsti surašyti visko. Bet its ok. Vėl važiuojam ir tikiuosi ateityje kas mėnesį tvarkingai rašyti.

Grafikas tikrai labai išsibalansavo. Per balandį savaitė sporto praleista dėl peršalimo. Bet tą patį balandį pradėjau bėgioti. Niekad gyvenime normaliai nebėgęs, šoviau 10k iš pirmo karto. Tuomet prasidėjo vis dažnesnis bėgiojimas.

Vėl už tai didžiausias ačiū Tadui iš Cityboxing – be jo nei bėgčiau, nei bandyčiau kam nors snukin užmojuot (bandyčiau vis dar yra kertinis žodis). Veri rekomend paspausti ant paveiksliuko ir apsilankyti:

Rašysiu bendrai apie abu mėnesius. O liepą jau grįšiu prie pavienių mėnesių aprašymo. Taip atrodė mano balandis:

Myzone duomenys
Myzone duomenys

Viena savaitė praleista dėl ligos, dar šiek tiek sutrukdė atostogos ir bendrai vos vos 10kcal iš Myzone. Nors mėnesio tikslas pasiektas, bet palyginti su kovu, per kurį buvo 16kcal sudeginta, rezultatas nedžiugina.

Prie deginimo labai prisidėjo bėgimas. Iki šio pavasario nubėgdavau 3-4km per ~valandą ir mirdavau. Bet po darbo Cityboxing salėje, situacija iš esmės pasikeitė. Pirmas išbėgimas po 2+ metų pertraukos atrodė taip:

Strava duomenys

Po jo sekė dar keli bėgimai tą pačią savaitę. po 7-8k. Kas dar metų pradžioje atrodė (nors ir dabar atrodo) visiškai nerealu. Sunku patikėti, kad va taip imi ir pradedi bėgti po 10k ir nieko. Na gegužė parodė, kad ne visai kaip nieko. Bet prie to prieisim.

Gegužė buvo pirmos sportinės traumos nuo tų laikų, kai skeitindavau ir laužydavaus kojas/rankas, mėnuo. Prasibėgau sau lengvai 10k:

Strava duomenys

Tuomet kitą rytą šoviau dar 7k ir bam patempti pėdos raiščiai. Ta pati pėda prieš 15 metų buvo lūžusi beskeitinant, tad akivaizdžiai liko silpnesne vieta. Ir, nuo didesnio krūvio per trumpą laiką, liepė man šiek tiek pailsėti.

Dėl traumos visas mėnuo buvo nuviliantis ir su labai mažai sporto. Nesportavau beveik dvi savaites. Vos 7 treniruotės per mėnesį ir vos 7k sudegintų kalorijų. Žemiau 10k ilgalaikio tikslo, žymiai žemiau mano norų ir lūkesčių.

Myzone duomenys
Myzone duomenys

Aktyvumo trūkumas akivaizdžiai matosi ir iš laikrodžio + myzone diržo duomenų. Nors geriau nei būdavo iki vasario, vis tiek aktyvumo sumažėjimas akivaizdus:

Apple duomenys

Nueitų kilometrų/žingsnių per mėnesių grafikas atrodo lygiai taip pat. Su patemptais pėdos raiščiais toli nei nueisi, nei nubėgsi.

Labai liūdna dėl regreso, nors ir ne savanoriško. Norėčiau sakyti, kad per birželį atsigriebsiu, bet jau birželio trečia savaitė eina ir matau, kad atsigriebti normaliai nepavyks. Kelios verslo kelionės, kelios asmeninės išvykos ir sportui skirtų dienų skaičius aptirpo. Labai tikiuosi įmušti 10kcal tikslą – bet apie tai jau kitą mėnesį.

Artimiausiu metu pabandysiu grįžti prie bėgimo. Tik ne po 10k, o po kokius 3-5k, iki neapsiprasiu normaliai. Palaipsniui atstumus ir greitį didinsiu. Bet šį kartą jau tikrai palaipsniui. Naujų traumų visiškai nesinori.

Labai smagu, kad salėje pradėjome lipti į ringą ir sparinguotis. Gauti ir duoti kažkam į snukį pirmadienio ryte yra nuostabu. Ypač smagu, jog visa mūsų grupė daugmaž vienodai nemoka muštis. Todėl visų motyvacija aukšta.

Nes šiandien pabandžiau į ringą iškviesti rimtą kentaurą iš Cityboxing salės. Gerai, kad pažįstu jį jau daug metų. Nes, kol nuo vieno iš smūgių buvau patupdytas pailsėti ant žemės, supratau kelis svarbius dalykus: (i) draugelis būtų norėjęs, būtų užmušęs, (ii) ilgi metai sunkaus darbo veikia tiek sporte, tiek investavime, (iii) dar reikia labai labai daug dirbt, idant galėčiau kokį vakarą prie Metelicos pavelniaut.

Ačiū visiems už palaikymą.