Categories
Lėtas sportas

Lėtas sportas

Prieš kelias savaites Facebook’e prisikalbėjau, kad pradėsiu normaliai sportuoti. Pažadėjau teikti periodines ataskaitas ir pasakoti, kaip man sekasi. Iš pradžių galvojau viską aprašinėti Facebook. Bet supratau, kad ataskaitos labai tiks čia – Lėtame pelne.

Pasilaikykit su manimi, viską paaiškinsiu.

Sportas iš esmės yra kaip investavimas. Jei nesportuoji jaunystės metus, atrodo, kad nieko čia baisaus. Bet sulaukus 50ties supranti, kad reikėjo sportuoti, nes dabar nei viena kūno dalis normaliai neveikia.

Progresas lėtas. Viską reikia daryti po truputį, nuosaikiai. Sunkaus bei nuoseklaus darbo rezultatai pasijaučia tik po ilgo laiko. Greitų magiškų sprendimų nėra.

Norint pasiekti tikslus, būtina turėti daug disciplinos, skirti laiko ir kitų resursų. Negalima tiesiog kartais pasportuoti, o kartais ne ir tikėtis, kad kažkas iš tokio atmestino požiūrio gausis.

Visiškai kaip investavime. Keista, kad tai supratau tik dabar. Bet gal dar ne vėlu.

Facebooke įžadus sportui daviau vasario 13 dieną. Tuo įrašu pasižadėjau per mėnesį sportuodamas sudeginti 10 kcal. Iki vasario pabaigos tiek pasiekti nepavyko, bet per tas kelias savaites pajudėjau neblogai:

Info iš Myzone dirželio ir aplikacijos – naudoju aktyviau sportuodamas.

Jei pridėčiau tai, ką priskaičiavo mano laikrodis, rezultatai būtų visai neprasti:

Active energy skiltis iš Apple Health appso – laikrodis ant rankos nuolat, išskyrus treniruotes, bet įskaičiuoja ir Myzone appso duomenis.

Pasirodo 10k mėnesio tikslą pasiekti gana paprasta. Per savaitę keli kartai į boksą, kelios skvošo valandos ir viskas. Tad šį mėnesį tikiuosi gerokai viršyti 10k ir pajudėti arčiau 20k vien iš Myzone. Nors gal reikia ramiau su ambicijomis ir tikslais.

Svoris nuo eksperimento pradžios nesikeitė. Vėliau užsuksiu kokį chartuką ir su svorio duomenim, bet kol kas dar nelabai yra ką rodyti. Vasario 13tą buvo 99, šiandien liko tie patys 99. Targetas būtų bent iki 8X nuvažiuoti.

Šioje kategorijoje ypatingai nepadėjo padidėjęs darbinis krūvis ir stresas dėl huilo bandymo okupuoti Ukrainą (hence mažiau dėmesio ir laiko maistui) bei savaitgalis praleistas Berlyne. Nors ten nueitas atstumas prisidėjo prie cal deginimo, išgertas alus (jei parduoda litrinį bokalą, tai kaip galima nepirkt litrinio bokalo ?!) ir surytas maistas gerokai praradimus viršijo:

Ateityje pagalvosiu, kaip tokias mėnesio ataskaitas kiek formalizuoti ir standartizuoti. Kad būtų lengviau skaityti. Ir kokių istorijų galima pridėti, idant jums būtų įdomiau sekti. Manau reikės palyginamosios lentelės, kokių nors fotkyčių ir istorijų etc. Bet viskas po truputį.

Bendrai labai džiaugiuosi, kad viešai prisišnekėjau. Tikrai jaučiu įsipareigojimą sportuoti. O kiekvienos treniruotės metu vis geriau suprantu kažkada man labai absurdiškai skambėjusią trenerio frazę:

Pabėgiok atsipalaidavimui, kad pailsėtum.

Like shit what ? Bėgiot, kad pailsėčiau ? Kas čia per magija ?

Dabar per kiekvieną treniruotę laukiu, kada galėsiu tiesiog pabėgioti ir pailsėti, atsipalaiduoti. Sistema veikia, po truputį įsivažiuoju ir labai tikiuosi, jog neatsiras nenumatytų aplinkybių dėl kurių užmesiu naujai atrastą malonumą.

Labai ačiū susirinkusiems į mini grupę. Bandymas startuoti ir progresuoti kartu smarkiai motyvuoja. Taip pat sukuria papildomų įsipareigojimų ateiti, o ne ieškoti progų praleisti treniruotes. Dar labai dėkui visiems, kurie reaguoja į mano keliamiu storius FB ir linki sėkmės, kitaip motyvuoja. Ačiū.

Tokias ataskaitas planuoju rašyti kas mėnesį. Visi pasiūlymai dėl proceso sekimo bei pateikimo yra sveikinti. Menu, Temų skiltyje, yra sukurta nauja kategorija “Lėtas sportas”, kuriai priskirsiu visus šios temos įrašus.