Lėtas sportas

Prieš kelias savaites Facebook’e prisikalbėjau, kad pradėsiu normaliai sportuoti. Pažadėjau teikti periodines ataskaitas ir pasakoti, kaip man sekasi. Iš pradžių galvojau viską aprašinėti Facebook. Bet supratau, kad ataskaitos labai tiks čia – Lėtame pelne.

Pasilaikykit su manimi, viską paaiškinsiu.

Sportas iš esmės yra kaip investavimas. Jei nesportuoji jaunystės metus, atrodo, kad nieko čia baisaus. Bet sulaukus 50ties supranti, kad reikėjo sportuoti, nes dabar nei viena kūno dalis normaliai neveikia.

Progresas lėtas. Viską reikia daryti po truputį, nuosaikiai. Sunkaus bei nuoseklaus darbo rezultatai pasijaučia tik po ilgo laiko. Greitų magiškų sprendimų nėra.

Norint pasiekti tikslus, būtina turėti daug disciplinos, skirti laiko ir kitų resursų. Negalima tiesiog kartais pasportuoti, o kartais ne ir tikėtis, kad kažkas iš tokio atmestino požiūrio gausis.

Visiškai kaip investavime. Keista, kad tai supratau tik dabar. Bet gal dar ne vėlu.

Facebooke įžadus sportui daviau vasario 13 dieną. Tuo įrašu pasižadėjau per mėnesį sportuodamas sudeginti 10 kcal. Iki vasario pabaigos tiek pasiekti nepavyko, bet per tas kelias savaites pajudėjau neblogai:

Info iš Myzone dirželio ir aplikacijos – naudoju aktyviau sportuodamas.

Jei pridėčiau tai, ką priskaičiavo mano laikrodis, rezultatai būtų visai neprasti:

Active energy skiltis iš Apple Health appso – laikrodis ant rankos nuolat, išskyrus treniruotes, bet įskaičiuoja ir Myzone appso duomenis.

Pasirodo 10k mėnesio tikslą pasiekti gana paprasta. Per savaitę keli kartai į boksą, kelios skvošo valandos ir viskas. Tad šį mėnesį tikiuosi gerokai viršyti 10k ir pajudėti arčiau 20k vien iš Myzone. Nors gal reikia ramiau su ambicijomis ir tikslais.

Svoris nuo eksperimento pradžios nesikeitė. Vėliau užsuksiu kokį chartuką ir su svorio duomenim, bet kol kas dar nelabai yra ką rodyti. Vasario 13tą buvo 99, šiandien liko tie patys 99. Targetas būtų bent iki 8X nuvažiuoti.

Šioje kategorijoje ypatingai nepadėjo padidėjęs darbinis krūvis ir stresas dėl huilo bandymo okupuoti Ukrainą (hence mažiau dėmesio ir laiko maistui) bei savaitgalis praleistas Berlyne. Nors ten nueitas atstumas prisidėjo prie cal deginimo, išgertas alus (jei parduoda litrinį bokalą, tai kaip galima nepirkt litrinio bokalo ?!) ir surytas maistas gerokai praradimus viršijo:

Ateityje pagalvosiu, kaip tokias mėnesio ataskaitas kiek formalizuoti ir standartizuoti. Kad būtų lengviau skaityti. Ir kokių istorijų galima pridėti, idant jums būtų įdomiau sekti. Manau reikės palyginamosios lentelės, kokių nors fotkyčių ir istorijų etc. Bet viskas po truputį.

Bendrai labai džiaugiuosi, kad viešai prisišnekėjau. Tikrai jaučiu įsipareigojimą sportuoti. O kiekvienos treniruotės metu vis geriau suprantu kažkada man labai absurdiškai skambėjusią trenerio frazę:

Pabėgiok atsipalaidavimui, kad pailsėtum.

Like shit what ? Bėgiot, kad pailsėčiau ? Kas čia per magija ?

Dabar per kiekvieną treniruotę laukiu, kada galėsiu tiesiog pabėgioti ir pailsėti, atsipalaiduoti. Sistema veikia, po truputį įsivažiuoju ir labai tikiuosi, jog neatsiras nenumatytų aplinkybių dėl kurių užmesiu naujai atrastą malonumą.

Labai ačiū susirinkusiems į mini grupę. Bandymas startuoti ir progresuoti kartu smarkiai motyvuoja. Taip pat sukuria papildomų įsipareigojimų ateiti, o ne ieškoti progų praleisti treniruotes. Dar labai dėkui visiems, kurie reaguoja į mano keliamiu storius FB ir linki sėkmės, kitaip motyvuoja. Ačiū.

Tokias ataskaitas planuoju rašyti kas mėnesį. Visi pasiūlymai dėl proceso sekimo bei pateikimo yra sveikinti. Menu, Temų skiltyje, yra sukurta nauja kategorija “Lėtas sportas”, kuriai priskirsiu visus šios temos įrašus.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.