2021 spalio rezultatai

Paruošta 2021 metų spalio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Spalį rinkose, po techninės korekcijos, vyko gražus techninis atšokimas. Kadangi rimtų priežasčių rugsėjo kritimui nebuvo, tai ir spalio augimui rimtų priežasčių nereikėjo. Rinkose yra daug bereikšmio triukšmo ir jo reikšmės ar prasmės ieškoti nereikia.

Per spalį investicijų vertės indeksas augo nuo 1.68 iki 1.92. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 91.77%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 64.75% (investuota 2402.14 EUR, investicijų vertė 3957.42 EUR)

Per spal5 Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo plius 5%, MSCI World indeksas augo 5.59% , o S&P 500 užsidarė 6.92% aukščiau. Obligacijų indeksai spalį atrodė skirtingai nuostolius – IEAC ETF smuko 0.74%, o LQD augo 0.34% vertės.

Nors Evergrande istorija nesibaigė, o Kinijos NT sektoriaus problemos tik gilėja, kol ten nėra didesnių bankrotų, tol niekam neįdomu. Taip ir gyvename pusiau neigime. Kas nėra blogai. Galimai Kinijos bėdos tikrai neturės mums absoliučiai jokios įtakos. Tačiau sekti šią temą būtina, nes po to gali būti per vėlu.

Kartu su akcijų rinkomis atsigavo ir kripto žetonai. Šie jau tapo tiesiog egzotiška alternatyvia investicine turto klase. Prieš kurį laiką buvo sakoma, kad BTC reikia pirkti tam, kad apsidraustum nuo rinkų kritimo ir vakarų pasaulio griūties. Tačiau ką parodė tiek CoViD, tiek kiekviena minorinė korekcija akcijų rinkose per pastaruosius kelis metus – tai netiesa.

Kripto žetonai yra itin volatili egzotinė investicinė turto klasė, kurios kainos pokyčių kryptis yra ta pati, kaip kitų rizikingų turto klasių. Tik svyravimai gerokai didesni. Kitaip sakant, kripto žetonai su akcijomis turi labai aukštą (gerokai virš vieneto) betą. Todėl investicinio krepšelio apsidraudimui žetonai nėra tinkami.

Kripto žetonus reikėtų naudoti potencialiai grąžai didinti (sėkmės atveju), didinant ir krepšelio rizikas. Tiek kintamumo, tiek visas kitas, kurias tik galima sugalvoti. Jei didesnės rizikos patinka, kripto krepšely turėti nekenks. Jei rizikos, o ypač svyravimo, kelia baimę – kripto netiks.

Swedbank fondų pokyčiai. Šia tema prašė parašyti ne vienas jūsų. Galvojau dėlioti atskirą tekstą, bet nelabai yra apie ką. Viską parašė pats Swedas:

Ką tai reiškia ? Kad vietoj Swed 100 bus Swed Savings 100. Arba galite parduoti turimus Swed 100 ir už juos nusipirkti kokių kitų fondų vienetų. Arba ledų. Kas jums labiau patinka.

Esminiai skirtumai tarp Swed 100 ir Savings 100 yra: (i) mokesčiai ir (ii) investicijų alokacija. Savings fondas investuotojui kainuos pigiau (~0.6% per metus) ir didesnė dalis jo bus alokuota į JAV, taip pat technologijų sektorių. Tačiau savo esme abu fondai yra vienodi. Minoriniai alokacijos skirtumai neturi realios reikšmės ilguoju laikotarpiu. Tuo tarpu mažesni mokesčiai yra labai gerai.

Jei LP nebūtų edukacinis projektas, rolinčiau visus pinigus į Robur fondą, kuris kainuoja tik 0.3% (Savings 1.2%) per metus. Tačiau LP yra mokomasis projektas ir vienas mano tikslų buvo lyginti du skirtingus Swed fondus su skirtinga mokestine struktūra per ilgesnį laiką. Taigi nieko nekeisiu.

Tiek apie Swed fondų pokyčius.

EUR/USD kursas per mėnesį nelabai keitėsi. Tad valiutos neturėjo įtakos LP krepšelio spalio rezultatui.

Lėto pelno krepšelyje naujų pozicijų nėra, Revo buvo papildyta Apple pozicija. Taip liepė excelis, o su exceliu ginčytis negalima.

Kaip rašiau prieš tris mėnesius, nuo šiol aprašinėsiu ne pavienes pozicijas, o skirtingas alokacijos klases: (i) Swed fondai, (ii) Revo akcijos, (iii) Crypo, (iv) NT ir (v) Fiksuotas pajamingumas. Gale pateiksiu įprastą rezultatų lentelę, kad būtų aiškiau, kas darė didžiausią įtaką to mėnesio rezultatui.

Swedbank fondai. Vertė rugsėjo pabaigoje: 758.90 EUR; vertė spalio pabaigoje: 790.70 EUR; eurų per mėnesį: +31.80 EUR.

Swedbank 100 sugeneravo 3.86% pelną, o Swedbank Robur augo 5.98%. Du mėnesius iš eilės Swed 100 pirmavo prieš Robur, trečią mėnesį Robur nunešė 100. Bet istorija normaliam lyginimui kol kas labai smarkiai per trumpa.

Revolut akcijų krepšelis. Vertė rugsėjo pabaigoje: 784.98 EUR; vertė spalio pabaigoje: 830.47 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +45.49 EUR.

Spalį augo beveik viskas. Iš Revo krepšelio tik FB sugeneravo neigiamą grąžą (-5.72%) per mėnesį. Visos kitos pozicijos atšoko labai gražiai. Virš 10% augo net trys pozicijos: MSFT +14.53%, HD +12.71%, CVX +10.02%. Tad ir bendras šios krepšelio dalies rezultatas puikus.

Kriptovaliutos. Vertė rugsėjo pabaigoje: 972.57 EUR; vertė spalio pabaigoje: 1385.30 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +412.73 EUR.

Apie kripto žetonus parašiau įžangoje, tad čia nieko nekartosiu. Puiki mėnesio grąža, geras augimas, viskas gerai. Rizikingos alternatyvos krepšelyje man visuomet patinka. Net jei jos gali tapti bevertės per naktį – investuotų pinigų per mažai, jog tai rūpėtų.

NT – Baltic Horizon. Vertė rugsėjo pabaigoje: 621.45 EUR; vertė spalio pabaigoje: 618.75 EUR; eurų pokytis per mėnesį: -2.70 EUR.

Turėjau progą pabendrauti su BHF valdytoju, tad atgavau bent šiek tiek pasitikėjimo fondu. Taip pat buvo pranešta apie didinamus dividendus, kas yra labai geras ženklas strategiškai. Todėl kentėsiu skausmą toliau ir lauksiu 1.3-1.5 vieneto vertės bei 6-8% metinių išmokų. Noriu tikėti, kad laukiu ne be reikalo. O ties dabartinėmis kainomis sulipdyta pozicija taps gera baze.

Fiksuotas pajamingumas – Mintos. Vertė rugsėjo pabaigoje: 328.51 EUR; vertė spalio pabaigoje: 331.91 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +3.40 EUR.

Mintos įvyko man nepatinkančių pokyčių. Mano mėgstamiausias paskolų tiekėjas pabėgo iš platfomos. Tuo tarpu antras mėgstamiausias siūlo nebent 5+ metų paskolas. Tad teko investuoti į trečią mėgstamiausią, kuris siūlo šūdiną grąžą. Strategiškai tokie pokyčiai labai negeri, nuo galvojimo ką veikti su BHF fokusas pereina į galvojimą, ką reiks daryti su Mintos, jei situacija nesikeis.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Bitcoin43.57%
Ethereum42.29%
Microsoft14.53%
Home Depot12.71%
Chevron10.02%
Wells Fargo8.95%
Walmart8.88%
Google7.94%
Coca-Cola6.09%
Swedbank Robur Access Edge Global5.98%
Exxon Mobil5.76%
Apple4.85%
Berkshire B4.05%
Swedbank Fondų Fondas 1003.86%
TSM1.58%
Cisco1.49%
J&J1.25%
Mintos1.10%
Baltic Horizon Fund-0.44%
Facebook-5.72%

Bendrai – kaip rašiau prieš mėnesį:

Juo labiau, tokios nedidelės techninės korekcijos net neturėtų būti laikytinos kritimu. Tai yra tipiniai bereikšmiai rinkos judesiai. Triukšmas.

Po triukšmo ateina kitas triukšmas – po kritimo, kilimas. Rinkos kartais kyla, kartais krenta, bet ilguoju laikotarpiu turi tendenciją augti. Jei nėra rimtų priežasčių į baltą triukšmelį dėmesio kreipti ilgalaikiam investuotojui nėra tikslo.


temose:

,

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.