2021 rugsėjo rezultatai

Paruošta 2021 metų rugsėjo investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Rugsėjis rinkose buvo raudonas. Istoriškai, bent jau žiūrint į JAV akcijų rinkas, rugsėjis yra vienas dažniausiai raudonai nusidažančių mėnesių. Po vasaros į darbus grįžęs jaunimas padaro veiksmo.

Per rugpjūtį investicijų vertės indeksas krito nuo 1.76 iki 1.68. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 78.07%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 47.73% (investuota 2281.68 EUR, investicijų vertė 3347.92 EUR)

Per liepą Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo minus 4.45%, MSCI World indeksas krito 4.29% , o S&P 500 užsidarė 4.76% žemiau. Obligacijų indeksai rugsėjįv vėl generavo nuostolius – IEAC ETF smuko 0.65% grąžą, o LQD prarado 1.68% vertės.

Pagrindinės temos rinkoje trys: CoViD-19, infliacija, Evergrande. Visame pasaulyje didėjant atvejų skaičiui bei didėjant įtampoms dėl suvaržymų, vakcinacijos, auga ir neapibrėžtumas. Ypač tai aktualu kelionių bei HORECA sektoriams. Šių sektorių įmonių akcijų kainos išlieka gerokai volatilesnės, nei gerais iki-pandeminiais laikais.

Infliacija tapo madingiausia tema. Visi šia tema turi nuomonę ir geriausia, jei ta nuomonė yra apokaliptinė. Tokia nuomonė parsiduoda geriausiai, skaitosi įdomiausiai.

Tačiau realiai kol kas stebime bazės efektą bei energijos kainų augimą. Nebent tikimės, kad energija brangs iki begalybės, ilgalaikės itin aukštos infliacijos bijoti nėra pagrindo. Galvojant apie infliaciją, geriausia vadovautis Europos centrinio banko arba Lietuvos banko prognozėmis. Jos beveik visuomet bus pakankamai tikslios.

Įdomiausia per rugsėjį buvo Evergrande tema. Pačios įmonės bankrotas didelių tiesioginių pasekmių turbūt neturės. Jau akivaizdu, kad Kinijos valdžia, per įvairias valstybines įmones, supirks Evergrande turtą už partijai tinkamas kainas, taip minimizuodama bankroto įtaką kreditoriams.

Tačiau jei krizė nepasibaigs ties viena įmone, o persimes į visą sektorių ir Evergrande taps tik pirmąja kregdže, bus įdomiau. Nes tokio scenarijaus atveju realu tikėtis ženklaus žaliavų paklausos sumažėjimo, taip pat mažesnio vartojimo Kinijoje. Kas pirmiausia turės didelę neigiamą įtaką Australijai, o galimai ir visam pasauliui. Todėl būtina stebėti, kas vyksta Kinijos NT rinkoje ir reaguoti atitinkamai.

Spalį nieko įdomaus nenusimato. Bet tai nereiškia, jog nieko neįvyks. Po techninės rugsėjo korekcijos, galima tikėtis tam tikros stabilizacijos. Na o lapkritį, jei tikėsime kad istorija kartojasi, gero atšokimo ir rinkų žaliavimo. Nebent istorija nesikartos, tada žaliavimo nebus.

Jei lis, tai žolė bus šlapia. Jei ne, tai ne. Ačiū geros dienos.

EUR/USD kursas per mėnesį iš važiavo žemyn: doleris brango 2.5%. Tad valiutos turėjo teigiamą įtaką LP krepšelio rugsėjo rezultatui.

Lėto pelno krepšelyje naujų pozicijų nėra, Revo buvo papildyta BRK/B pozicija. Taip liepė excelis, o su exceliu ginčytis negalima.

Kaip rašiau prieš du mėnesius, nuo šiol aprašinėsiu ne pavienes pozicijas, o skirtingas alokacijos klases: (i) Swed fondai, (ii) Revo akcijos, (iii) Crypo, (iv) NT ir (v) Fiksuotas pajamingumas. Gale pateiksiu įprastą rezultatų lentelę, kad būtų aiškiau, kas darė didžiausią įtaką to mėnesio rezultatui.

Swedbank fondai. Vertė rugpjūčio pabaigoje: 743.99 EUR; vertė rugsėjo pabaigoje: 728.90 EUR; eurų per mėnesį: -15.09 EUR.

Swedbank 100 sugeneravo 1.92% nuostolį, o Swedbank Robur krito 2.69%. Kol kas du mėnesius iš eilės Swed 100 laimi prieš Robur. Bet istorija normaliam lyginimui kol kas labai smarkiai per trumpa.

Revolut akcijų krepšelis. Vertė rugpjūčio pabaigoje: 755.57 EUR; vertė rugsėjo pabaigoje: 754.98 EUR; eurų pokytis per mėnesį: -0.6 EUR.

Per rugsėjį viskas apsivertė – šį mėnesį blogiausiai atrodė technologijų sektorius, kur akcijos krito 5-10%, o geriausiai atrodė nafta. Exxon uždirbo 11.64%, Chevron 7.78%. Bendrai viso Revo krepšelio pokytis apie nulį – gerai subalansuotas daiktas. Veikia.

Kriptovaliutos. Vertė rugpjūčio pabaigoje: 1098.15 EUR; vertė rugsėjo pabaigoje: 962.57 EUR; eurų pokytis per mėnesį: -135.58 EUR.

Jau nusibodo kartoti, bet crypto yra volatiliausia krepšelio dalis. Kai kyla, tempia viršun visą krepšelį. Kai krenta, tampa viso kritimo pagrindinėmis kaltininkėmis. Žiūrint iš toliau, nuo praeito pavasario stebėtas crypto šuolis apstojo. Jau kelis mėnesius iš eilės žetonų kainos trinasi vietoje. Pasibaigus karantinams ir nemokamiems pinigams iš valdžių, srautas į šią turto klasę prislopo. Be rimtesnio katalizatoriaus tikėtina ir toliau malsimės vietoje aplink dabartinius lygius. Aišku, crypto atveju vietoje reiškia +-30%.

ETH minus 14.08%, o BTC minus 7.36%. Nieko labai dramatiško, bet jaučiasi.

NT – Baltic Horizon. Vertė rugpjūčio pabaigoje: 595.95 EUR; vertė rugsėjo pabaigoje: 590.99 EUR; eurų pokytis per mėnesį: -4.95 EUR.

Neturiu komentarų. Laukiam iki kitų metų ir tada spręsim, ar BHF verta laikyti toliau, ar geriau pasikeisti į EfTEN.

Fiksuotas pajamingumas – Mintos. Vertė rugpjūčui pabaigoje: 306.29 EUR; vertė rugsėjo pabaigoje: 308.51 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +2.22 EUR.

Mintos nieko naujo ar įdomaus nevyksta. Vėlavimai iš esmės nesikeičia, paskolos po truputį grįžta ir būna reinvestuojamos. Grąža visiškai logiška ir tenkinanti. Ramiausia krepšelio dalis.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Ethereum-14.08%
Facebook-9.71%
Bitcoin-7.36%
J&J-7.36%
Walmart-7.35%
Cisco-6.71%
TSM-6.15%
Apple-6.14%
Coca-Cola-5.92%
Google-5.71%
Microsoft-4.51%
Berkshire B-3.62%
Swedbank Robur Access Edge Global-2.69%
Swedbank Fondų Fondas 100-1.92%
Baltic Horizon Fund-0.88%
Mintos0.78%
Home Depot1.19%
Wells Fargo3.04%
Chevron7.78%
Exxon Mobil11.64%

Bendrai – neigiamas mėnesis nėra blogas mėnesis. Tik rinkoms krentant gali suprasti, ar gerai viskas sudėliota krepšelyje. Juo labiau, tokios nedidelės techninės korekcijos net neturėtų būti laikytinos kritimu. Tai yra tipiniai bereikšmiai rinkos judesiai. Triukšmas.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.