2021 rugpjūčio rezultatai

Paruošta 2021 metų rugpjūčio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Rugpjūtis buvo labai teigiamas. Žaliavo didžioji dalis krepšelio, ypač į viršų šovė crypto. Tad už gerą mėnesio rezultatą ačiū žetonams. Bendrai paskutinis vasaros mėnesis buvo labai nuobodus. Visi atostogavo, rinkose nieko labai reikšmingo nevyko.

Per rugpjūtį investicijų vertės indeksas augo nuo 1.6 iki 1.77. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 75.73%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 56.39% (investuota 2161.64 EUR, investicijų vertė 3380.59 EUR)

Per liepą Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo plius 3.60%, MSCI World indeksas augo 2.35% , o S&P 500 užsidarė 2.90% aukščiau. Obligacijų indeksai rugpjūtį generavo nuostolius – IEAC ETF smuko 0.48% grąžą, o LQD prarado 0.52% vertės.

Rašyti apžvalgas apie tokius rugpjūčius labai sunku. Nes nieko įdomaus per juos nevyksta. Pagrindine medijų naujiena buvo Afganistanas. Tačiau, bent kol kas, potencialios problemos dėl šių įvykių rinkų nepasiekė. Tad finansų rinkos mėtėsi tarp CoViD-19 ir infliacijų baimių. Abi kurios, palyginti su praeitais mėnesiais, gerokai prislopusios.

Iš centrinių bankų pasigirsta kalbos, tiesą sakant daugiau gandai, dėl galimo ekonomikos skatinimo mažinimo. Ekonomikų augimo ir infliacijos skaičiai visur atrodo pakankamai pikti, tad centriniai bankai pradeda valdyti rinkos lūkesčius. Siekiama atvėsinti šventę ir neleisti augimui įsisiautėti.

Tiek tos pandemijos. Prieš metus buvo pasaulio pabaiga ir ekonomikos griūtis, šiandien jau baimė dėl per agresyvaus augimo. Abu įsivaizdavimai savo esme yra labai panašūs – paremti emocijomis ir drama. Realiai pasaulis visad būna nuobodesnis, nei mes norime įsivaizduoti. Taip bus ir šį kartą.

Istoriškai rudens pradžioje finansų rinkose padidėja kintamumas. Iš atostogų grįžę investuotojai pradeda siautėti, tad siautėja ir rinkos. Tačiau, bent kol kas, nieko labai rimto nenusimato. Gal kokia lengvutė korekcija. Bet rimtų reikalų laukti galima nebent force majeure atveju.

Force majeure laukimas yra vienas pagrindinių nemažos dalies investuotojų užsiėmimų. Nors rinkos didžiąją laiko dalį praleidžia all time highs, žmonės vis tiek linkę nuolat laukti korekcijų. O sulaukę korekcijos pradeda laukti krizės. Galiausiai taip per gyvenimą savo pinigų ir neįdarbina.

EUR/USD kursas per mėnesį iš esmės nesikeitė: doleris brango 0.48%. Tad valiutos įtakos rugpjūčio rezultatui neturėjo.

Lėto pelno krepšelyje rugpjūtį turime naują poziciją: per Revo nupirktas JPM. Kodėl JPM ? Nes mano excelio random funkcija išsuko JPM. Paprastas tas mano gyvenimas, žinau.

Kaip minėjau prieš mėnesį, nuo šiol aprašinėsiu ne pavienes pozicijas, o skirtingas alokacijos klases: (i) Swed fondai, (ii) Revo akcijos, (iii) Crypo, (iv) NT ir (v) Fiksuotas pajamingumas. Gale pateiksiu įprastą rezultatų lentelę, kad būtų aiškiau, kas darė didžiausią įtaką to mėnesio rezultatui.

Pastabesniems skaitytojams: žemiau skaičiai praeito mėnesio pabaigai yra nurodyti pridedant naujo mėnesio investicijos nominalią vertę. Pvz kadangi į kripto liepos pradžioje įdėta 10 eurų, tai prie birželio pabaigos vertės pridedu 10 eurų. Todėl čia esantys skaičiai kiek skirsis nuo PDF ataskaitoje esančių skaičių.

Swedbank fondai. Vertė liepos pabaigoje: 695.66 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 713.99 EUR; eurų per mėnesį: +18.33 EUR.

Swedbank 100 sugeneravo 2.62%, o Swedbank Robur 2.60%. Abu rezultatai teigiami ir iš esmės vienodi. Taip pat labai gerai atspindi didžiūjų indeksų rugpjūčio grąžą.

Revolut akcijų krepšelis. Vertė liepos pabaigoje: 707.16 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 725.57 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +18.42 EUR.

Tarp pavienių akcijų geriausiai vėl atrodė technologijos: Google (+7.53%), Cisco (+6.46%), FB (+6.36%). Antrą mėnesį iš eilės blogiausiai judėjo naftininkai: Chevron minus 4.89%, o Exxon minus 5.12%. Bendrai Revo akcijų krepšelis per mėnesį sugeneravo ~2% grąžos.

Proman consulting - Blog - „Not great not terrible“

Kriptovaliutos. Vertė liepos pabaigoje: 805.79 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 1088.15 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +282.36 EUR.

Kaip visuomet, crypto yra volatiliausia krepšelio dalis. Kai kyla, tempia viršun visą krepšelį. Kai krenta, tampa viso kritimo pagrindinėmis kaltininkėmis. Bet tuo ir gerai krepšelyje alternatyvos, jų tokia paskirtis.

ETH plius 44.63%, o BTC plius 14.53%. Tad didžioji dalis mėnesio grąžos atėjo iš ETH augimo.

NT – Baltic Horizon. Vertė liepos pabaigoje: 576.36 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 566.58 EUR; eurų pokytis per mėnesį: -9.78 EUR.

Nors buvo išmokėti dividendai, kurie vėl buvo, lyginant su istoriniais dividendais, juokingai maži, turim minusą. BHF vis labiau mane erzina. Labiausiai būtent dėl sumažintų dividendų, nepaisant ekonomikos atsigavimo ir socialinio gyvenimo normalizacijos. Kaina gali keistis kaip nori, šiuo atveju ji man mažai svarbi. Bet BHF turi būti srautinė pozicija ir generuoti tikrai ne 4-5% per metus.

Savo tikslo nevykdančias pozicijas reikia karpyti. Bet BHF’ui jau kurį laiką atiduodu daugiau kreditų, nei turėčiau. Jei padėtis iš esmės šioje pozicijoje nesikeis, pradėsime ieškoti naujo NT fondo LP krepšeliui.

Fiksuotas pajamingumas – Mintos. Vertė liepos pabaigoje: 283.83 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 286.29 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +2.46 EUR.

Mintos nieko naujo ar įdomaus nevyksta. Vėlavimai iš esmės nesikeičia, paskolos po truputį grįžta ir būna reinvestuojamos. Grąža visiškai logiška ir tenkinanti. Ramiausia krepšelio dalis.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Exxon Mobil-5.12%
Chevron-4.89%
Baltic Horizon Fund-2.67%
Coca-Cola-1.14%
Wells Fargo-0.63%
Home Depot-0.58%
J&J0.57%
Mintos1.06%
TSM2.15%
Swedbank Robur Access Edge Global2.60%
Swedbank Fondų Fondas 1002.62%
Berkshire B2.87%
Walmart3.93%
Apple4.08%
Microsoft5.99%
Facebook6.36%
Cisco6.46%
Google7.53%
Bitcoin14.53%
Ethereum44.63%

Bendrai – nieko naujo ar įdomaus. Turbūt dar ne vieną mėnesį LP krepšelio rezultatą bus galima nusakyti pagal veiksmą crypto rinkose. Tačiau, kaip rašiau praeitoje apžvalgoje, noro aktyviu valdybu ir krepšelio balansavimu užsiimti neturiu. Todėl paliksim viską savai eigai.

Jei crypto augimas apstos, krepšelis susibalansuos natūraliai – į crypto vedama tik 10 eurų, o į visas kitas pozicijas 110. Todėl crypto dalis krepšelyje, jei rinkoje nėra beprotiško augimo, turėtų natūraliai skiestis ir mažėti.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.