Categories
Mėnesio apžvalga

2021 rugpjūčio rezultatai

Paruošta 2021 metų rugpjūčio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Rugpjūtis buvo labai teigiamas. Žaliavo didžioji dalis krepšelio, ypač į viršų šovė crypto. Tad už gerą mėnesio rezultatą ačiū žetonams. Bendrai paskutinis vasaros mėnesis buvo labai nuobodus. Visi atostogavo, rinkose nieko labai reikšmingo nevyko.

Per rugpjūtį investicijų vertės indeksas augo nuo 1.6 iki 1.77. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 75.73%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 56.39% (investuota 2161.64 EUR, investicijų vertė 3380.59 EUR)

Per liepą Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo plius 3.60%, MSCI World indeksas augo 2.35% , o S&P 500 užsidarė 2.90% aukščiau. Obligacijų indeksai rugpjūtį generavo nuostolius – IEAC ETF smuko 0.48% grąžą, o LQD prarado 0.52% vertės.

Rašyti apžvalgas apie tokius rugpjūčius labai sunku. Nes nieko įdomaus per juos nevyksta. Pagrindine medijų naujiena buvo Afganistanas. Tačiau, bent kol kas, potencialios problemos dėl šių įvykių rinkų nepasiekė. Tad finansų rinkos mėtėsi tarp CoViD-19 ir infliacijų baimių. Abi kurios, palyginti su praeitais mėnesiais, gerokai prislopusios.

Iš centrinių bankų pasigirsta kalbos, tiesą sakant daugiau gandai, dėl galimo ekonomikos skatinimo mažinimo. Ekonomikų augimo ir infliacijos skaičiai visur atrodo pakankamai pikti, tad centriniai bankai pradeda valdyti rinkos lūkesčius. Siekiama atvėsinti šventę ir neleisti augimui įsisiautėti.

Tiek tos pandemijos. Prieš metus buvo pasaulio pabaiga ir ekonomikos griūtis, šiandien jau baimė dėl per agresyvaus augimo. Abu įsivaizdavimai savo esme yra labai panašūs – paremti emocijomis ir drama. Realiai pasaulis visad būna nuobodesnis, nei mes norime įsivaizduoti. Taip bus ir šį kartą.

Istoriškai rudens pradžioje finansų rinkose padidėja kintamumas. Iš atostogų grįžę investuotojai pradeda siautėti, tad siautėja ir rinkos. Tačiau, bent kol kas, nieko labai rimto nenusimato. Gal kokia lengvutė korekcija. Bet rimtų reikalų laukti galima nebent force majeure atveju.

Force majeure laukimas yra vienas pagrindinių nemažos dalies investuotojų užsiėmimų. Nors rinkos didžiąją laiko dalį praleidžia all time highs, žmonės vis tiek linkę nuolat laukti korekcijų. O sulaukę korekcijos pradeda laukti krizės. Galiausiai taip per gyvenimą savo pinigų ir neįdarbina.

EUR/USD kursas per mėnesį iš esmės nesikeitė: doleris brango 0.48%. Tad valiutos įtakos rugpjūčio rezultatui neturėjo.

Lėto pelno krepšelyje rugpjūtį turime naują poziciją: per Revo nupirktas JPM. Kodėl JPM ? Nes mano excelio random funkcija išsuko JPM. Paprastas tas mano gyvenimas, žinau.

Kaip minėjau prieš mėnesį, nuo šiol aprašinėsiu ne pavienes pozicijas, o skirtingas alokacijos klases: (i) Swed fondai, (ii) Revo akcijos, (iii) Crypo, (iv) NT ir (v) Fiksuotas pajamingumas. Gale pateiksiu įprastą rezultatų lentelę, kad būtų aiškiau, kas darė didžiausią įtaką to mėnesio rezultatui.

Pastabesniems skaitytojams: žemiau skaičiai praeito mėnesio pabaigai yra nurodyti pridedant naujo mėnesio investicijos nominalią vertę. Pvz kadangi į kripto liepos pradžioje įdėta 10 eurų, tai prie birželio pabaigos vertės pridedu 10 eurų. Todėl čia esantys skaičiai kiek skirsis nuo PDF ataskaitoje esančių skaičių.

Swedbank fondai. Vertė liepos pabaigoje: 695.66 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 713.99 EUR; eurų per mėnesį: +18.33 EUR.

Swedbank 100 sugeneravo 2.62%, o Swedbank Robur 2.60%. Abu rezultatai teigiami ir iš esmės vienodi. Taip pat labai gerai atspindi didžiūjų indeksų rugpjūčio grąžą.

Revolut akcijų krepšelis. Vertė liepos pabaigoje: 707.16 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 725.57 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +18.42 EUR.

Tarp pavienių akcijų geriausiai vėl atrodė technologijos: Google (+7.53%), Cisco (+6.46%), FB (+6.36%). Antrą mėnesį iš eilės blogiausiai judėjo naftininkai: Chevron minus 4.89%, o Exxon minus 5.12%. Bendrai Revo akcijų krepšelis per mėnesį sugeneravo ~2% grąžos.

Proman consulting - Blog - „Not great not terrible“

Kriptovaliutos. Vertė liepos pabaigoje: 805.79 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 1088.15 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +282.36 EUR.

Kaip visuomet, crypto yra volatiliausia krepšelio dalis. Kai kyla, tempia viršun visą krepšelį. Kai krenta, tampa viso kritimo pagrindinėmis kaltininkėmis. Bet tuo ir gerai krepšelyje alternatyvos, jų tokia paskirtis.

ETH plius 44.63%, o BTC plius 14.53%. Tad didžioji dalis mėnesio grąžos atėjo iš ETH augimo.

NT – Baltic Horizon. Vertė liepos pabaigoje: 576.36 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 566.58 EUR; eurų pokytis per mėnesį: -9.78 EUR.

Nors buvo išmokėti dividendai, kurie vėl buvo, lyginant su istoriniais dividendais, juokingai maži, turim minusą. BHF vis labiau mane erzina. Labiausiai būtent dėl sumažintų dividendų, nepaisant ekonomikos atsigavimo ir socialinio gyvenimo normalizacijos. Kaina gali keistis kaip nori, šiuo atveju ji man mažai svarbi. Bet BHF turi būti srautinė pozicija ir generuoti tikrai ne 4-5% per metus.

Savo tikslo nevykdančias pozicijas reikia karpyti. Bet BHF’ui jau kurį laiką atiduodu daugiau kreditų, nei turėčiau. Jei padėtis iš esmės šioje pozicijoje nesikeis, pradėsime ieškoti naujo NT fondo LP krepšeliui.

Fiksuotas pajamingumas – Mintos. Vertė liepos pabaigoje: 283.83 EUR; vertė rugpjūčio pabaigoje: 286.29 EUR; eurų pokytis per mėnesį: +2.46 EUR.

Mintos nieko naujo ar įdomaus nevyksta. Vėlavimai iš esmės nesikeičia, paskolos po truputį grįžta ir būna reinvestuojamos. Grąža visiškai logiška ir tenkinanti. Ramiausia krepšelio dalis.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Exxon Mobil-5.12%
Chevron-4.89%
Baltic Horizon Fund-2.67%
Coca-Cola-1.14%
Wells Fargo-0.63%
Home Depot-0.58%
J&J0.57%
Mintos1.06%
TSM2.15%
Swedbank Robur Access Edge Global2.60%
Swedbank Fondų Fondas 1002.62%
Berkshire B2.87%
Walmart3.93%
Apple4.08%
Microsoft5.99%
Facebook6.36%
Cisco6.46%
Google7.53%
Bitcoin14.53%
Ethereum44.63%

Bendrai – nieko naujo ar įdomaus. Turbūt dar ne vieną mėnesį LP krepšelio rezultatą bus galima nusakyti pagal veiksmą crypto rinkose. Tačiau, kaip rašiau praeitoje apžvalgoje, noro aktyviu valdybu ir krepšelio balansavimu užsiimti neturiu. Todėl paliksim viską savai eigai.

Jei crypto augimas apstos, krepšelis susibalansuos natūraliai – į crypto vedama tik 10 eurų, o į visas kitas pozicijas 110. Todėl crypto dalis krepšelyje, jei rinkoje nėra beprotiško augimo, turėtų natūraliai skiestis ir mažėti.