2021 balandžio rezultatai

Paruošta 2021 metų balandžio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Nieko įdomaus. Vėl uždirbom pinigų. Indeksus LP krepšelis lenkia jau kartais. Korekcijų alternatyvių priemonių rinkose nėra. O ir akcijos gražiai važiuoja į viršų. Nuobodu.

Per balandį investicijų vertės indeksas augo 7.27%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 64%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 58.07% (investuota 1678.09 EUR, investicijų vertė 2652.62 EUR)

Per balandį Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo 1.42% pelną, MSCI World indeksas augo 4.52% , o S&P 500 užsidarė 5.24% aukščiau. Obligacijų indeksai neturi vieningos krypties – rizikingos obligacijos kiek atšoko, saugių obligacijų kainos po truputį krenta.

Šiek tiek stabilizavosi agresyvaus augimo technologijų įmonių akcijų kainų kritimas. Šių įmonių segmentą puikiai reprezentuojantis ARKK ETF per mėnesį uždirbo 0.68%. Tačiau atsigavimu džiaugtis gerokai per anksti. Nėra pagrindo atmesti senos hipotezės, jog į šias įmones daugiausia pinigų atplaukė iš per CoViD-19 rinką atradusių naujokų, kurie investicijas, be jokios priežasties, gali likviduoti ne lėčiau, nei į jas atėjo.

Kripto rinkos agresyviai iš akcijų atiminėja greitos grąžos ištroškusį jaunimą. Nors bumas BTC apstojo, ETH kaina toliau kyla. Iš to galima daryti kelias prielaidas: (i) naujų į rinką ateinančių pinigų kiekis mažėja, dėl ko BTC augimas sustojo ir (ii) tiek fiat’as, tiek BTC konvertuojami į ETH, nes rinkos dalyviai bando laimę shitcoinuose ir DeFi.

Jei tokios prielaidos teisingos, be naujo fiskalinio impulso iš valstybių, smagiausia vakarėlio dalis kriptovaliutose šiam kartui tikėtina eina į pabaigą.

Antrame plane girdime daug kalbų apie infliaciją. Baiminamasi dėl staigaus žaliavų kainų augimo. Nors realiai žaliavų indeksai kol kas vos aukščiau nei buvo 2019 metais. Tad ten stebuklų ir baisaus augimo kol kas nėra. Stebime atsigavimo po pandemijos ir bazės efektą, kurie labai greitai gali pasibaigti.

BCOM:IND Bloomberg Commodity Index

Jei žaliavų kainų augimas tęsis, tuomet gal ir turėsime rimtesnį spaudimai infliacijai ilguoju laikotarpiu. Tačiau žaliavų kainos dabartiniame lygyje ilgalaikei infliacijai neturi jokios įtakos ir baisios atrodo skaičiuojant nebent nuo 2020 kovo-balandžio.

Balandis nuobodus. Net mėnesio pradžioje vykęs FED susirinkimas, kurio dažniausiai laukiu, buvo apie nieką. Darysim viską, ką reikia. Palūkanos išliks žemos ir nesikeis numatomoje ateityje. Esame pasiruošę, esant reikalui, imtis visų reikiamų priemonių. Monetarinę politiką keisim, kai ateis laikas, kuris dar tikrai greit neateis. Ir taip toliau ir toliau. Absoliučiai nuobodu.

Toliau trumpai pagal turto klases ir sektorius.

Bendrai kovas crypto vėl buvo geras.  ETH brango 39.45%, BTC krito 5.44%. Išsiskyrimas tarp grąžų siunčia signalus, kad ne visas kripto yra vienodas ir pinigų kiekis, einantis į šią rinką, mažėja.

IT sektoriaus įmonėms sekėsi labai neblogai. AAPL brango 7.41%. MSFT į viršų pavažiavo 6.15%, o FB brango net 10.02%. Vieintelė CSCO pigo 1.57%. Didžiosios technologijų įmonės parodė itin gerus pirmojo ketvirčio rezultatus, kurie smarkiai viršijo analitikų lūkesčius. Tai lėmė jų kainų šuolį į viršų.

Naftos sektoriuje toliau, nepaisant augančių žaliavų kainų, vyrauja ramybė. Chevron kaina per sausį mažėjo 1.45%, o Exxon brango 2.61%. Trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu naftos sektoriuje didesnių sukrėtimų nenusimato, vėjas čia pūsti turėtų į nugarą.

Vartojimo sektorius, tai yra KOHD ir WMT toliau ramiai sau atsigauna. WMT plius 2.96%, HD viršun net 5.73%, o KO brango 2.16%. Jei rinkos sąlygos smarkiai nesikeis, šis sektorius turėtų išlaikyti stabilų augimą.

Finansai, tai yra Wells Fargo, tęsia magišką pasirodymą su 15.51% per balandį. Finansų sektorius išlieka vienu patraukliausių tikėtinoje vidutinio laikotarpio makroekonominėje erdvėje. Gaila, jog didesnė dalis to ateities gėrio jau įvertinta į sektoriaus įmonių kainas.

Taiwan Semiconductor (TSM) antrą mėnesį iš eilės krito ! Tačiau kol kas, po prieš tai stebėto augimo, iš pozicijos gauta grąža per laikymo laikotarpį yra teigiama. Balandžio minus 1.13% neturi realios reikšmės.

Johnson & Johnson (J&J) kaina per balandį nesikeitė. Turbūt nuobodžiausia įmonė krepšelyje.

Swedbank fondas eilinį kartą uždirbo pinigų. Per balandį plius 2.37%.

Baltic Horizon kaina augo 1.91%. Nepaisant solidaus augimo, labai nuliūdino mėnesio pabaigoje paskelbtų išmokų iš fondo dydis. Nelabai aišku kodėl, tačiau BHF pasirinko dar labiau didinti dividendų rezervą ir išmokėti vos 1% už pirmąjį ketvirtį. Realiai betikslis rezervų kaupimas atrodo labai kreivai ir darosi panašu, jog BHF valdytojai siekia apsidrausti galimas makroekonomines rizikas investuotojų sąskaita.

Mintos platformoje grįžo dalis vėluojančių paskolų, tad rezultatas geresnis nei praeitus kelis mėnesius. Per balandį paskolų platforma sugeneravo plius 2.04%.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Ethereum39.45%
Wells Fargo15.51%
Facebook10.02%
Apple7.41%
Microsoft6.15%
Home Depot5.73%
Walmart2.96%
Exxon Mobil2.61%
Swedbank Fondų Fondas 1002.37%
Coca-Cola2.16%
Mintos2.04%
Baltic Horizon Fund1.91%
J&J0.06%
TSM-1.13%
Chevron-1.45%
Cisco-1.57%
Bitcoin-5.44%

Bendrai – galiu ir vėl kartoti, kad ilgalaikiam investiciniam krepšeliui tokie mėnesio prieaugiai nėra įprasti ar normalūs. Bet tai tampa beprasmiška, nes kiekvieną mėnesį grąža vis tiek didesnė, nei turėtų būti. Na nieko, praeis kokie 5 metai ir viskas normalizuosis.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.