Categories
Mėnesio apžvalga

2021 balandžio rezultatai

Paruošta 2021 metų balandžio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Nieko įdomaus. Vėl uždirbom pinigų. Indeksus LP krepšelis lenkia jau kartais. Korekcijų alternatyvių priemonių rinkose nėra. O ir akcijos gražiai važiuoja į viršų. Nuobodu.

Per balandį investicijų vertės indeksas augo 7.27%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 64%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 58.07% (investuota 1678.09 EUR, investicijų vertė 2652.62 EUR)

Per balandį Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo 1.42% pelną, MSCI World indeksas augo 4.52% , o S&P 500 užsidarė 5.24% aukščiau. Obligacijų indeksai neturi vieningos krypties – rizikingos obligacijos kiek atšoko, saugių obligacijų kainos po truputį krenta.

Šiek tiek stabilizavosi agresyvaus augimo technologijų įmonių akcijų kainų kritimas. Šių įmonių segmentą puikiai reprezentuojantis ARKK ETF per mėnesį uždirbo 0.68%. Tačiau atsigavimu džiaugtis gerokai per anksti. Nėra pagrindo atmesti senos hipotezės, jog į šias įmones daugiausia pinigų atplaukė iš per CoViD-19 rinką atradusių naujokų, kurie investicijas, be jokios priežasties, gali likviduoti ne lėčiau, nei į jas atėjo.

Kripto rinkos agresyviai iš akcijų atiminėja greitos grąžos ištroškusį jaunimą. Nors bumas BTC apstojo, ETH kaina toliau kyla. Iš to galima daryti kelias prielaidas: (i) naujų į rinką ateinančių pinigų kiekis mažėja, dėl ko BTC augimas sustojo ir (ii) tiek fiat’as, tiek BTC konvertuojami į ETH, nes rinkos dalyviai bando laimę shitcoinuose ir DeFi.

Jei tokios prielaidos teisingos, be naujo fiskalinio impulso iš valstybių, smagiausia vakarėlio dalis kriptovaliutose šiam kartui tikėtina eina į pabaigą.

Antrame plane girdime daug kalbų apie infliaciją. Baiminamasi dėl staigaus žaliavų kainų augimo. Nors realiai žaliavų indeksai kol kas vos aukščiau nei buvo 2019 metais. Tad ten stebuklų ir baisaus augimo kol kas nėra. Stebime atsigavimo po pandemijos ir bazės efektą, kurie labai greitai gali pasibaigti.

BCOM:IND Bloomberg Commodity Index

Jei žaliavų kainų augimas tęsis, tuomet gal ir turėsime rimtesnį spaudimai infliacijai ilguoju laikotarpiu. Tačiau žaliavų kainos dabartiniame lygyje ilgalaikei infliacijai neturi jokios įtakos ir baisios atrodo skaičiuojant nebent nuo 2020 kovo-balandžio.

Balandis nuobodus. Net mėnesio pradžioje vykęs FED susirinkimas, kurio dažniausiai laukiu, buvo apie nieką. Darysim viską, ką reikia. Palūkanos išliks žemos ir nesikeis numatomoje ateityje. Esame pasiruošę, esant reikalui, imtis visų reikiamų priemonių. Monetarinę politiką keisim, kai ateis laikas, kuris dar tikrai greit neateis. Ir taip toliau ir toliau. Absoliučiai nuobodu.

Toliau trumpai pagal turto klases ir sektorius.

Bendrai kovas crypto vėl buvo geras.  ETH brango 39.45%, BTC krito 5.44%. Išsiskyrimas tarp grąžų siunčia signalus, kad ne visas kripto yra vienodas ir pinigų kiekis, einantis į šią rinką, mažėja.

IT sektoriaus įmonėms sekėsi labai neblogai. AAPL brango 7.41%. MSFT į viršų pavažiavo 6.15%, o FB brango net 10.02%. Vieintelė CSCO pigo 1.57%. Didžiosios technologijų įmonės parodė itin gerus pirmojo ketvirčio rezultatus, kurie smarkiai viršijo analitikų lūkesčius. Tai lėmė jų kainų šuolį į viršų.

Naftos sektoriuje toliau, nepaisant augančių žaliavų kainų, vyrauja ramybė. Chevron kaina per sausį mažėjo 1.45%, o Exxon brango 2.61%. Trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu naftos sektoriuje didesnių sukrėtimų nenusimato, vėjas čia pūsti turėtų į nugarą.

Vartojimo sektorius, tai yra KOHD ir WMT toliau ramiai sau atsigauna. WMT plius 2.96%, HD viršun net 5.73%, o KO brango 2.16%. Jei rinkos sąlygos smarkiai nesikeis, šis sektorius turėtų išlaikyti stabilų augimą.

Finansai, tai yra Wells Fargo, tęsia magišką pasirodymą su 15.51% per balandį. Finansų sektorius išlieka vienu patraukliausių tikėtinoje vidutinio laikotarpio makroekonominėje erdvėje. Gaila, jog didesnė dalis to ateities gėrio jau įvertinta į sektoriaus įmonių kainas.

Taiwan Semiconductor (TSM) antrą mėnesį iš eilės krito ! Tačiau kol kas, po prieš tai stebėto augimo, iš pozicijos gauta grąža per laikymo laikotarpį yra teigiama. Balandžio minus 1.13% neturi realios reikšmės.

Johnson & Johnson (J&J) kaina per balandį nesikeitė. Turbūt nuobodžiausia įmonė krepšelyje.

Swedbank fondas eilinį kartą uždirbo pinigų. Per balandį plius 2.37%.

Baltic Horizon kaina augo 1.91%. Nepaisant solidaus augimo, labai nuliūdino mėnesio pabaigoje paskelbtų išmokų iš fondo dydis. Nelabai aišku kodėl, tačiau BHF pasirinko dar labiau didinti dividendų rezervą ir išmokėti vos 1% už pirmąjį ketvirtį. Realiai betikslis rezervų kaupimas atrodo labai kreivai ir darosi panašu, jog BHF valdytojai siekia apsidrausti galimas makroekonomines rizikas investuotojų sąskaita.

Mintos platformoje grįžo dalis vėluojančių paskolų, tad rezultatas geresnis nei praeitus kelis mėnesius. Per balandį paskolų platforma sugeneravo plius 2.04%.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Ethereum39.45%
Wells Fargo15.51%
Facebook10.02%
Apple7.41%
Microsoft6.15%
Home Depot5.73%
Walmart2.96%
Exxon Mobil2.61%
Swedbank Fondų Fondas 1002.37%
Coca-Cola2.16%
Mintos2.04%
Baltic Horizon Fund1.91%
J&J0.06%
TSM-1.13%
Chevron-1.45%
Cisco-1.57%
Bitcoin-5.44%

Bendrai – galiu ir vėl kartoti, kad ilgalaikiam investiciniam krepšeliui tokie mėnesio prieaugiai nėra įprasti ar normalūs. Bet tai tampa beprasmiška, nes kiekvieną mėnesį grąža vis tiek didesnė, nei turėtų būti. Na nieko, praeis kokie 5 metai ir viskas normalizuosis.