2020 gruodžio rezultatai

Paruošta 2020 metų gruodžio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Mėnuo buvo teigiamas. Per gruodį investicijų vertės indeksas augo 6.66%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 18.66%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 23.01% (investuota 1209.68 EUR, investicijų vertė 1488.05 EUR)

Artimiausiu metu paruošiu ir metinę ataskaitą, kurioje sugalvosiu ką nors įdomiau ir detaliau papasakoti. Kol kas tik noriu pasigirti, kad Lėto Pelno krepšelis, denominutoas eurais, nepaisant valiutos įtakos, aplenkė S&P 500, denominuotą JAV doleriais.

Gruodis puikiai užbaigė metus. Daug dramos nebuvo, stebėjome pakankamai gražų augimą su vos keliais, ir tai nelabai žymiais, pakritimais. Per gruodį Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo 1.48%, MSCI World indeksas 4.14% grąžą, o S&P 500 užsidarė 3.71% aukščiau.

Visas pasaulis pradeda gyventi normalizacijos nuotaikomis. Vakcinos atvažiuoja, ateina pavasaris, virusas keliauja į antrą planą. Gal ne taip greit, kaip norėtumėm, tačiau dar pusmetis ir, jei nebus force majeure ar šiaip didesnių netikėtumų, pandemija baigsis, bus išpūsta iš mūsų galvų.

Per gruodį JAV prezidentu buvo dar kartą, dabar jau rinkikų, išrinktas J. Biden. Apgailėtini D. Trump pseudo teisiniai bandymai kažką pakeisti (dažniausiai naudojant klaidinančią informaciją) visiems nusibodo ir net nebėra aktyviai komentuojami. Taip pat galutinai įvyko Brexit, kurio puikia preliudija tapo skrydžių į Europą iš UK draudimas. Tad metai užsidarė su tam tikru aiškumu.

Nors normaliu atveju, tai yra ne pandemijos metais, visi įvykiai būtų purtę rinkas, šiais metais niekam jie neatrodo baisiai įdomūs. Žmonės tiek pavargo nuo pandemijos, karantinų ir neapibrėžtumo, jog visokie prezidentų rinkimai ir Brexitai nebekelia emocijų.

Nauji metai žada normalizaciją. Grįžimą prie įprastesnio ritmo. Tai turės įtakos ir rinkoms. Per pandemiją į jas supuolę smulkieji investuotojai, kurie buvo priversti taupyti ir neiti iš namų, po truputį grįš į normalų gyvenimą ir pamirš rinkas, pinigus pradės vėl leisti kelionėms ir geram gyvenimui lauke. Tai, tam tikruose segmentuose, gali turėti neigiamos įtakos dėl paklausos sumažėjimo.

Bet viskas savu laiku. Kol kas uždarykime 2020 gruodį.

JAV doleris toliau pinga euro atžvilgiu. Per mėnesį EUR/USD kursas pavažiavo aukštyn 2.93% (doleris silpnėjo prieš eurą), dėl ko investuojantys eurais vėl prarado grąžą per valiutą.

Toliau trumpai pagal turto klases ir sektorius.

Crypto traukinys nesustoja ir neša visus stogus. ETH brango 21.93%, BTC 49.88%. Pornhub’as uždarė mokėjimus kortelėmis, o žmonėms kažką reikia namie veikti. Tai crypto labai paranku.

IT sektorius bendrai atrodė gerai (Nasdaq indeksas), tačiau krepšelyje nevienareikšmiškai. FB pigo 2.06%, o MSFT brango 3.68%. Tad bendrai iš IT turime ~1.5% per mėnesį. Nėr blogai.

Naftos sektorius toliau važiuoja aukštyn. Deja važiuoja ne visos įmonės. Chevron kaina, po ypatingo šuoliuo per lapkritį, koregavosi -3.78%, o Exxon brango 7.34%.

Vartojimo sektorius, tai yra KOHD ir WMT, po neblogo pasirodymo lapkritį, šiek tiek koregavosi: WMT minus 5.85%, o HD pigo 4.15%. Tik KO brango 6.07%, normalizacijos ir HORECA sugrįžimo į mūsų gyvenimą belaukiant. Silpniausiai toliau atrodo HD. Įmonės akcijos į bendrą teigiamą naujienų srautą beveik nereaguoja.

Finansai, tai yra Wells Fargo, turėjo dar vieną puikų mėnesį, per kurį kaina augo 9.58%. Kaip ir buvo galima tikėtis, iš didelės baimės tiek patys bankai, tiek prievaizdai ėmėsi per daug griežtų priemonių finansų sistemai stabilizuoti, likvidumui užtikrinti. Tad sektorius po pirmosios bangos buvo smarkiai nuvertintas iki paskutinio šių metų ketvirčio.

Taiwan Semiconductor (TSM) toliau brango ir per gruodį fiksavo net 12.08% rezultatą. Du mėnesius iš eilės krepšelio naujokė fiksuoja dviženklę grąža. Mldc.

Šį mėnesį į krepšelį pagaliau įsitraukė, ačiū xls random funkcijai, sveikatos apsaugos sektoriaus įmonė Johnson & Johnson (J&J). Sakyčiau visai laiku exceliukas nusprendė, kad verta pirkti šias akcijas, nes per mėnesį jos pabrango 8.86%.

Swedbank fondas toliau važiuoja kartu su rinka, per gruodį +2.86%. Tai yra metų mldc Lietuvoje kotiruojamas fondas. Oficialiai apdovanoju.

Baltic Horizon kaina gerokai pašokinėjo. Matėme ir 1.17 ir 1.13, nes priežastys. Bet bendrai mėnesis užsidarė su +1.88%. Iki įprastų kainų, lyginant su GAV, matau dar 2-3% upside.

Mintos platformoje niekas nesikeičia. Dalis paskolų vėluoja ir marinuojasi, dalis buvo grąžinta tas paskolas suteikusios įmonės dėl atėjusio atpirkimo garantijos laikotarpio pabaigos. Bendras mėnesio rezultatas – teigiami 1.39%.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Walmart-5.85%
Home Depot-4.15%
Chevron-3.78%
Facebook-2.06%
Mintos1.39%
Baltic Horizon Fund1.88%
Swedbank Fondų Fondas 1002.86%
Microsoft3.68%
Coca-Cola6.07%
Exxon Mobil7.34%
J&J8.86%
Wells Fargo9.58%
TSM12.08%
Ethereum21.93%
Bitcoin49.88%

Bendrai – dar vienas gražus mėnuo. Metus uždarome gražiai ir laukiame normalizacijos. Tiek rinkose, tiek gyvenime. Lėto Pelno krepšelis, nuo savo gimimo, pasirodė geriau nei S&P 500 per tą patį laikotarpį. Kas yra nuostabu.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.