Categories
Mėnesio apžvalga

2020 gruodžio rezultatai

Paruošta 2020 metų gruodžio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Mėnuo buvo teigiamas. Per gruodį investicijų vertės indeksas augo 6.66%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra plus 18.66%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 23.01% (investuota 1209.68 EUR, investicijų vertė 1488.05 EUR)

Artimiausiu metu paruošiu ir metinę ataskaitą, kurioje sugalvosiu ką nors įdomiau ir detaliau papasakoti. Kol kas tik noriu pasigirti, kad Lėto Pelno krepšelis, denominutoas eurais, nepaisant valiutos įtakos, aplenkė S&P 500, denominuotą JAV doleriais.

Gruodis puikiai užbaigė metus. Daug dramos nebuvo, stebėjome pakankamai gražų augimą su vos keliais, ir tai nelabai žymiais, pakritimais. Per gruodį Europos 50 didžiausių įmonių indeksas fiksavo 1.48%, MSCI World indeksas 4.14% grąžą, o S&P 500 užsidarė 3.71% aukščiau.

Visas pasaulis pradeda gyventi normalizacijos nuotaikomis. Vakcinos atvažiuoja, ateina pavasaris, virusas keliauja į antrą planą. Gal ne taip greit, kaip norėtumėm, tačiau dar pusmetis ir, jei nebus force majeure ar šiaip didesnių netikėtumų, pandemija baigsis, bus išpūsta iš mūsų galvų.

Per gruodį JAV prezidentu buvo dar kartą, dabar jau rinkikų, išrinktas J. Biden. Apgailėtini D. Trump pseudo teisiniai bandymai kažką pakeisti (dažniausiai naudojant klaidinančią informaciją) visiems nusibodo ir net nebėra aktyviai komentuojami. Taip pat galutinai įvyko Brexit, kurio puikia preliudija tapo skrydžių į Europą iš UK draudimas. Tad metai užsidarė su tam tikru aiškumu.

Nors normaliu atveju, tai yra ne pandemijos metais, visi įvykiai būtų purtę rinkas, šiais metais niekam jie neatrodo baisiai įdomūs. Žmonės tiek pavargo nuo pandemijos, karantinų ir neapibrėžtumo, jog visokie prezidentų rinkimai ir Brexitai nebekelia emocijų.

Nauji metai žada normalizaciją. Grįžimą prie įprastesnio ritmo. Tai turės įtakos ir rinkoms. Per pandemiją į jas supuolę smulkieji investuotojai, kurie buvo priversti taupyti ir neiti iš namų, po truputį grįš į normalų gyvenimą ir pamirš rinkas, pinigus pradės vėl leisti kelionėms ir geram gyvenimui lauke. Tai, tam tikruose segmentuose, gali turėti neigiamos įtakos dėl paklausos sumažėjimo.

Bet viskas savu laiku. Kol kas uždarykime 2020 gruodį.

JAV doleris toliau pinga euro atžvilgiu. Per mėnesį EUR/USD kursas pavažiavo aukštyn 2.93% (doleris silpnėjo prieš eurą), dėl ko investuojantys eurais vėl prarado grąžą per valiutą.

Toliau trumpai pagal turto klases ir sektorius.

Crypto traukinys nesustoja ir neša visus stogus. ETH brango 21.93%, BTC 49.88%. Pornhub’as uždarė mokėjimus kortelėmis, o žmonėms kažką reikia namie veikti. Tai crypto labai paranku.

IT sektorius bendrai atrodė gerai (Nasdaq indeksas), tačiau krepšelyje nevienareikšmiškai. FB pigo 2.06%, o MSFT brango 3.68%. Tad bendrai iš IT turime ~1.5% per mėnesį. Nėr blogai.

Naftos sektorius toliau važiuoja aukštyn. Deja važiuoja ne visos įmonės. Chevron kaina, po ypatingo šuoliuo per lapkritį, koregavosi -3.78%, o Exxon brango 7.34%.

Vartojimo sektorius, tai yra KOHD ir WMT, po neblogo pasirodymo lapkritį, šiek tiek koregavosi: WMT minus 5.85%, o HD pigo 4.15%. Tik KO brango 6.07%, normalizacijos ir HORECA sugrįžimo į mūsų gyvenimą belaukiant. Silpniausiai toliau atrodo HD. Įmonės akcijos į bendrą teigiamą naujienų srautą beveik nereaguoja.

Finansai, tai yra Wells Fargo, turėjo dar vieną puikų mėnesį, per kurį kaina augo 9.58%. Kaip ir buvo galima tikėtis, iš didelės baimės tiek patys bankai, tiek prievaizdai ėmėsi per daug griežtų priemonių finansų sistemai stabilizuoti, likvidumui užtikrinti. Tad sektorius po pirmosios bangos buvo smarkiai nuvertintas iki paskutinio šių metų ketvirčio.

Taiwan Semiconductor (TSM) toliau brango ir per gruodį fiksavo net 12.08% rezultatą. Du mėnesius iš eilės krepšelio naujokė fiksuoja dviženklę grąža. Mldc.

Šį mėnesį į krepšelį pagaliau įsitraukė, ačiū xls random funkcijai, sveikatos apsaugos sektoriaus įmonė Johnson & Johnson (J&J). Sakyčiau visai laiku exceliukas nusprendė, kad verta pirkti šias akcijas, nes per mėnesį jos pabrango 8.86%.

Swedbank fondas toliau važiuoja kartu su rinka, per gruodį +2.86%. Tai yra metų mldc Lietuvoje kotiruojamas fondas. Oficialiai apdovanoju.

Baltic Horizon kaina gerokai pašokinėjo. Matėme ir 1.17 ir 1.13, nes priežastys. Bet bendrai mėnesis užsidarė su +1.88%. Iki įprastų kainų, lyginant su GAV, matau dar 2-3% upside.

Mintos platformoje niekas nesikeičia. Dalis paskolų vėluoja ir marinuojasi, dalis buvo grąžinta tas paskolas suteikusios įmonės dėl atėjusio atpirkimo garantijos laikotarpio pabaigos. Bendras mėnesio rezultatas – teigiami 1.39%.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Walmart-5.85%
Home Depot-4.15%
Chevron-3.78%
Facebook-2.06%
Mintos1.39%
Baltic Horizon Fund1.88%
Swedbank Fondų Fondas 1002.86%
Microsoft3.68%
Coca-Cola6.07%
Exxon Mobil7.34%
J&J8.86%
Wells Fargo9.58%
TSM12.08%
Ethereum21.93%
Bitcoin49.88%

Bendrai – dar vienas gražus mėnuo. Metus uždarome gražiai ir laukiame normalizacijos. Tiek rinkose, tiek gyvenime. Lėto Pelno krepšelis, nuo savo gimimo, pasirodė geriau nei S&P 500 per tą patį laikotarpį. Kas yra nuostabu.