Categories
Mėnesio apžvalga

2020 liepos rezultatai

Paruošta 2020 metų liepos mėnesio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Mėnesis buvo teigiamas. Per liepą investicijų vertės indeksas augo 2.55%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra -1.87%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 6.67% (investuota 662.68 EUR, investicijų vertė 706.87 EUR)

Liepos mėnesį stebėjome spartų rizikingų aktyvų kainų augimą. Tarp išsivysčiusio pasaulio akcijų rinkų, labiausiai augo JAV technologijų įmonių akcijų kainos, tačiau nuo jų menkai atsiliko ir S&P 500, Dow Jones Industrial Average, MSCI World indeksai. Praeitą mėnesį maždaug dvigubai daugiau nei JAV indeksai augęs EuroStoxx 50 šį mėnesį atrodė prasčiau (-1.85%).

Nors liepa dažniausiai būna rami, šiais metais tai buvo dar vienas nuostabus mėnesis investuotojams. Per vieną mėnesį buvo galima uždirbti tiek pat grąžos, kiek istoriškai uždirbama per pusmetį.

Nepaisant padidėjusios baimės dėl CoViD-19 antros bangos ir spartėjančio naujų atvejų augimo, teigiamos naujienos iš vakcinų ir makroekonomikos frontų rinkų dalyviams įpūtė daug optimizmo. Gal net kiek per daug, jei vertinsime tikėtinus vidutinio laikotarpio Coronos krizės padarinius.

Investuotojams iš Europos rezultatus gerokai gadino JAV dolerio kainos pokyčiai. Per mėnesį EUR/USD kursas pasiketė maždaug 5.35% (euras stiprėjo prieš dolerį), dėl ko investuojantiems eurais reali mėnesio grąža yra nulinė.

Paaiškinimas: įsivaizduokite, jog turite 100 eurų liepos pradžioje. Jį kursu 1.12 keičiate į USD ir gaunate 112 JAV dolerių. Už juos visus nusiperkate S&P 500 indekso ETF, denominuoto USD. Indekso vertė per liepą auga 5.51%, tad mėnesio gale investicinėje sąskaitoje turite 118.17 USD. Fiksuojate pelną, konvertuojate tuos dolerius į eurus ir sąskaitoje turite 118.17/1.18=100.14 EUR. Tad per mėnesį iš indekso kainų pokyčio uždirbote 5.51%, dėl valiutos kurso praradote 5.35% ir viso jūsų rezultatas siekia vos 14 centų nuo vieno investuoto šimto.

Šiek tiek pakoreguosiu šią ataskaitą ir atskirų pozicijų neaprašinėsiu, nes dažnai apie kiekvieną jų tiesiog nėra ką rašyti. Paskaidysiu į turto klases ir sektorius.

Daugiausiai per liepą augo kriptovaliutos. ETH brango 46%, BTC 18%. Tačiau šios turto klasės kintamumas yra labai didelis, todėl ypatingai džiaugtis geru mėnesiu nėra prasmės. Per pusmetį šio projekto gyvavimo spėjome pamatyti tiek +50%, tiek -30% per mėnesį. Tad didesnį džiaugsmą palaikykime ateičiai – jei kriptovaliutos augs bent kelis mėnesius iš eilės.

Revolute gulintis IT sektorius atrodo neblogai. FB augo 11%, o MSFT kaina iš esmės nesikeitė. Mėnesio pabaigoje šio sektoriaus įmonės skelbė antro ketvirčio rezultatus, kurių didžioji dalis buvo smarkiai geresni, nei tikėtasi. Į tai atitinkamai pozityviai reagavo ir akcijų rinkos.

Tuo tarpu naftos sektorius atrodo liūdnai. Tiek Chevron, tiek Exxon kainos per mėnesį krito po beveik 6%. Nors pozicijų pirkimo kainos patrauklios ir ilguoju laikotarpiu žada gerą grąžą, tačiau iki CoViD-19 krizės pabaigos nieko gero, išskyrus dividendus, iš šių pozicijų nesitikiu.

Vartojimo sektorius, tai yra KO ir HD, augo po beveik 6%. Tad šios pozicijos iš esmės replikuoja indekso grąžą.

Swedbank fondas toliau džiugina su 1.38% mėnesio kainos pokyčiu. Gali atrodyti nedaug, tačiau, įvertinus EUR/USD viražus, toks rezultatas šiam fondui yra puikus.

Baltic Horizon toliau malasi vietoje, per mėnesį jo kaina sumažėjo 1.8%. Atliktas fondo turto pervertinimas į neigiamą pusę lėmė investicinio vieneto kainos mažėjimą rinkoje. Tačiau fondo vertė rinkoje, remiantis dabartine rinkos kaina, vis tiek kone 10% atsilieka nuo turto vertės. O ir turto pervertinimas atliktas prevenciškai, siekiant įskaičiuoti potencialų blogą, o ne potencialų gerą scenarijų. Tad šioje pozicijoje viskas ramu. Be to, rugpjūtį laukia dividendai.

Mintos platformoje nieko naujo. Toliau dalies paskolų niekas grąžinti nenori, dalies paskolų dalį skolininkai perveda. Bendrai šios krepšelio dalies vertė augo 0.63% per mėnesį, kas tikrai nėra blogai.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Ethereum46.47%
Bitcoin18.27%
Facebook11.41%
Home Depot5.88%
Coca-Cola5.73%
Swedbank Fondų Fondas 1001.38%
Microsoft0.98%
Mintos0.63%
Baltic Horizon Fund-1.79%
Exxon Mobil-5.79%
Chevron-5.97%

Bendrai – mėnesis teigiamas, galutinį rezultatą į neigiamą pusę koregavo EUR/USD kainų pokyčiai. Nemažai pradedančiųjų investuotojų valiutų kursų riziką dažnai pamiršta, tad liepos mėnesis buvo puikus priminimas, jog net ir pagrindinių valiutų kursai gali gerai užjudėti. Visai kaip jūs penktadienį.