2020 liepos rezultatai

Paruošta 2020 metų liepos mėnesio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Mėnesis buvo teigiamas. Per liepą investicijų vertės indeksas augo 2.55%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra -1.87%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 6.67% (investuota 662.68 EUR, investicijų vertė 706.87 EUR)

Liepos mėnesį stebėjome spartų rizikingų aktyvų kainų augimą. Tarp išsivysčiusio pasaulio akcijų rinkų, labiausiai augo JAV technologijų įmonių akcijų kainos, tačiau nuo jų menkai atsiliko ir S&P 500, Dow Jones Industrial Average, MSCI World indeksai. Praeitą mėnesį maždaug dvigubai daugiau nei JAV indeksai augęs EuroStoxx 50 šį mėnesį atrodė prasčiau (-1.85%).

Nors liepa dažniausiai būna rami, šiais metais tai buvo dar vienas nuostabus mėnesis investuotojams. Per vieną mėnesį buvo galima uždirbti tiek pat grąžos, kiek istoriškai uždirbama per pusmetį.

Nepaisant padidėjusios baimės dėl CoViD-19 antros bangos ir spartėjančio naujų atvejų augimo, teigiamos naujienos iš vakcinų ir makroekonomikos frontų rinkų dalyviams įpūtė daug optimizmo. Gal net kiek per daug, jei vertinsime tikėtinus vidutinio laikotarpio Coronos krizės padarinius.

Investuotojams iš Europos rezultatus gerokai gadino JAV dolerio kainos pokyčiai. Per mėnesį EUR/USD kursas pasiketė maždaug 5.35% (euras stiprėjo prieš dolerį), dėl ko investuojantiems eurais reali mėnesio grąža yra nulinė.

Paaiškinimas: įsivaizduokite, jog turite 100 eurų liepos pradžioje. Jį kursu 1.12 keičiate į USD ir gaunate 112 JAV dolerių. Už juos visus nusiperkate S&P 500 indekso ETF, denominuoto USD. Indekso vertė per liepą auga 5.51%, tad mėnesio gale investicinėje sąskaitoje turite 118.17 USD. Fiksuojate pelną, konvertuojate tuos dolerius į eurus ir sąskaitoje turite 118.17/1.18=100.14 EUR. Tad per mėnesį iš indekso kainų pokyčio uždirbote 5.51%, dėl valiutos kurso praradote 5.35% ir viso jūsų rezultatas siekia vos 14 centų nuo vieno investuoto šimto.

Šiek tiek pakoreguosiu šią ataskaitą ir atskirų pozicijų neaprašinėsiu, nes dažnai apie kiekvieną jų tiesiog nėra ką rašyti. Paskaidysiu į turto klases ir sektorius.

Daugiausiai per liepą augo kriptovaliutos. ETH brango 46%, BTC 18%. Tačiau šios turto klasės kintamumas yra labai didelis, todėl ypatingai džiaugtis geru mėnesiu nėra prasmės. Per pusmetį šio projekto gyvavimo spėjome pamatyti tiek +50%, tiek -30% per mėnesį. Tad didesnį džiaugsmą palaikykime ateičiai – jei kriptovaliutos augs bent kelis mėnesius iš eilės.

Revolute gulintis IT sektorius atrodo neblogai. FB augo 11%, o MSFT kaina iš esmės nesikeitė. Mėnesio pabaigoje šio sektoriaus įmonės skelbė antro ketvirčio rezultatus, kurių didžioji dalis buvo smarkiai geresni, nei tikėtasi. Į tai atitinkamai pozityviai reagavo ir akcijų rinkos.

Tuo tarpu naftos sektorius atrodo liūdnai. Tiek Chevron, tiek Exxon kainos per mėnesį krito po beveik 6%. Nors pozicijų pirkimo kainos patrauklios ir ilguoju laikotarpiu žada gerą grąžą, tačiau iki CoViD-19 krizės pabaigos nieko gero, išskyrus dividendus, iš šių pozicijų nesitikiu.

Vartojimo sektorius, tai yra KO ir HD, augo po beveik 6%. Tad šios pozicijos iš esmės replikuoja indekso grąžą.

Swedbank fondas toliau džiugina su 1.38% mėnesio kainos pokyčiu. Gali atrodyti nedaug, tačiau, įvertinus EUR/USD viražus, toks rezultatas šiam fondui yra puikus.

Baltic Horizon toliau malasi vietoje, per mėnesį jo kaina sumažėjo 1.8%. Atliktas fondo turto pervertinimas į neigiamą pusę lėmė investicinio vieneto kainos mažėjimą rinkoje. Tačiau fondo vertė rinkoje, remiantis dabartine rinkos kaina, vis tiek kone 10% atsilieka nuo turto vertės. O ir turto pervertinimas atliktas prevenciškai, siekiant įskaičiuoti potencialų blogą, o ne potencialų gerą scenarijų. Tad šioje pozicijoje viskas ramu. Be to, rugpjūtį laukia dividendai.

Mintos platformoje nieko naujo. Toliau dalies paskolų niekas grąžinti nenori, dalies paskolų dalį skolininkai perveda. Bendrai šios krepšelio dalies vertė augo 0.63% per mėnesį, kas tikrai nėra blogai.

Visų rezultatų lentelė:

PozicijaKainos pokytis per mėnesį
Ethereum46.47%
Bitcoin18.27%
Facebook11.41%
Home Depot5.88%
Coca-Cola5.73%
Swedbank Fondų Fondas 1001.38%
Microsoft0.98%
Mintos0.63%
Baltic Horizon Fund-1.79%
Exxon Mobil-5.79%
Chevron-5.97%

Bendrai – mėnesis teigiamas, galutinį rezultatą į neigiamą pusę koregavo EUR/USD kainų pokyčiai. Nemažai pradedančiųjų investuotojų valiutų kursų riziką dažnai pamiršta, tad liepos mėnesis buvo puikus priminimas, jog net ir pagrindinių valiutų kursai gali gerai užjudėti. Visai kaip jūs penktadienį.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.