Categories
Mėnesio apžvalga

2020 birželio rezultatai

Paruošta 2020 metų birželio mėnesio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Mėnesis buvo teigiamas. Per birželį investicijų vertės indeksas augo 1.29%. Nuo investavimo pradžios indeksuota visų investicijų bendra grąža yra -4.32%. Skirtumas tarp viso investuotų pinigų ir investicijų vertės yra 4.81% (investuota 553.26 EUR, investicijų vertė 579.85 EUR)

Mėnesio pradžioje stebėjome labai stiprų ir staigų akcijų (bei kitų rizikingų instrumentų) kainų augimą. Kuris gana dramatiškai baigėsi mėnesio antrą savaitę, kuomet didieji akcijų indeksai per dieną fiksavo 5-7% nuostolius. Tačiau tuo visa drama ir pasibaigė, likusi mėnesio dalis buvo rami ir nuobodi. O bendrai per mėnesį pagrindiniai akcijų indeksai fiksavo teigiamus rezultatus.

Praeitas ketvirtis JAV akcijų indeksams buvo geriausias nuo pat 1929 (Didžiosios Depresijos). Indeksų vertės nuo kovą pasiektų dugnų augo po 20% ir daugiau.

Situacija pasaulyje toliau normalizuojasi. Nors praeitus du mėnesius matytas stiprus optimizmas priblėso, tačiau nepaisant užsikrėtimų augimo, CoViD-19 naratyvas turi vis mažiau reikšmės. Viruso baimė dingsta. Todėl ir žmonių reakcija į virusą yra iš esmės kitokia, nei buvo pavasario pradžioje. Tai dar stipriau leidžia tikėtis, bent jau ekonomine prasme, silpnesnės ir lengviau išgyvenamos antrosios viruso bangos.

Pakalbėkime apie konkrečias pozicijas. Rikiuosi pagal kainos pokytį per mėnesį (procentais, skliaustuose).

Microsoft (+11.06%) – MSFT ir toliau auga. Ne dėl specifinių katalizatorių, tačiau dėl bendrų tendecijų, įmonės veiklos. Per mėnesį MSFT gražią ateitį toliau piešė bankų analitikai, didindami tikėtinus kainos augimo tikslus. Įmonė atliko kelis įsigijimus, nusprendė parduoti facial recog technologiją jėgos struktūroms, vėliau sprendimą atšaukė, susipyko su JAV prezidentu, paskelbė apie plečiamą partnerystės apimtį su SAS. Tiesiog standartinis mėnesis IT įmonei.

Baltic Horizon Fund (+5.69%) – kartu su Baltijos šalių ūkine veikla atsigauna ir BHF. Mažėjant baimėms, didėjant pirkėjų prekybos centruose srautui ir įmonių darbuotojams grįžtant į darbus, komerciniame NT sektoriuje tikimasi normalizacijos. Todėl BHF kaina rinkoje artėja prie fondo buhalterinės, ~1.3 EUR siekiančios, vertės.

Mintos (+3.42%) – per mėnesį sugrįžo kelios vėluojančios paskolos, buvo atlikti keli daliniai mokėjimai. Tad reikalai čia po truputį juda ir praeito mėnesio prasti rezultatai buvo kompensuoti. Su šiokia tokia baime laukiu rudens, kuomet, po mokestinių ir paskolų atostogų, visiems teks grįžti į visiškai įprastą ekonominį gyvenimą.

Swedbank 100 (2.87%) – Swed fondas toliau sėkmingai vykdo savo paskirtį ir iš esmės atkartoja akcijų indeksų kainų pokyčius. Kudos Swed.

Facebook (0.88%) – po šio mėnesio įvykių gana keista, kad FB pademonstravo teigiamą rezultatą. Įmonė nuo pat savo veiklos pradžios susilaukia kaltinimų, jog jos taisyklės ir vidaus tvarkos nėra pakankamos hate speech sklidimui platformoje suvaldyti. Dažniausiai tokie kaltinimai tiesiog pasklando ore ir miršta arba veda į nedidelę baudą bei pasižadėjimą pasitaisyti. Tačiau šį kartą situacija iš esmės kitokia – BLM sukelti socialiniai pokyčiai lėmė, jog eilė didžiausios pasaulio įmonės (Patagonia, North Face, Unilever, Verizon, Adidas, Microsoft, HP, Starbucks etc) nusprendė boikotuoti FB ir iš platformos atitraukti visą savo reklamą. Kas gali pavirsti labai stipriu smūgiu socialinio tinklo pajamoms.

Home Depot (0.82%) – įmonė skelbė savo rezultatus. Pajamos buvo aukštesnės, nei tikėtasi, tačiau pelnas už analitikų prognozes mažesnis. Daugiau, kaip matosi iš kainos pokyčio, su įmone per mėnesį nieko itin svarbaus ar įdomaus neįvyko.

Exxon Mobil (-1.65%) – mėnesio pradžioje sparčiai augusi kartu su naftos kaina, XOM per birželio 7-11 prarado maždaug 15% vertės, o toliau žymių kainos pokyčių nebuvo. Dabartinėje aplinkoje visas naftos sektorius yra itin jautrus naujienoms, sentimento pokyčiams. Kol baiminamasi dėl antrosios bangos, galimo naujo ekonomikos uždarymo ir susijusių reikalų, tol naftininkų kainų kintamumas bus didesnis nei įprasta.

Ethereum (-3.45%) – kaip matosi iš kainos pokyčio, su ETH per mėnesį nieko itin svarbaus ar įdomaus neįvyko.

Coca Cola (-4.28%) – KO negali atsigauti tol, kol pasaulis vėl netaps atviras. Įmonė turėjo sumažinti gamybos apimtis, nes visas svetingumo sektorius dar neišpardavė prieš karantiną pirktos produkcijos. Kadangi dar neaišku, kada ekonominės veiklos apribojimai dings (ypač Amerikose), sunku suskaičiuoti, kada KO vėl galėsi veikti pilnu pajėgumu. Įmonės akcijų kaina neigiamoms su CoViD-19 susijusioms naujienoms yra dar jautresnė, nei XOM.

Bitcoin (-4.88%) – kaip matosi iš kainos pokyčio, su BTC per mėnesį nieko itin svarbaus ar įdomaus neįvyko.

Bendrai – mėnesis teigiamas, investicijų kainų pokyčiai per mėnesį artėja prie to, ką turėtumėme stebėti normaliomis sąlygomis. Neskaitant didesnio kintamumo mėnesio pradžioje, birželis buvo nuobodus. Todėl geras.