2020 gegužės rezultatai

Paruošta 2020 metų gegužės mėnesio investicijų ataskaita. Ją galite rasti čia. Kaip ir visų kitų mėnesių ataskaitas.

Mėnesis buvo teigiamas. Per gegužę investicijų vertė augo 4.8%. Nuo investavimo pradžios visų investicijų bendra grąža yra -5.78%. Dar vienas ar du geri mėnesiai ir nuvažiuosim iki nulio.

Bendrai mėnesis buvo gana nuobodus. Todėl geras. Investuotojams finansų rinkose visada gerai, kai yra nuobodu. Kuo mažiau reikalų vyksta, tuo ramiau gali augti investicinis krepšelis. Taip pat tuo ramiau gali miegoti investuotojas.

Situacija pasaulyje normalizuojasi. Visi nusiteikę stipriai optimistiškai. Kintamumo rinkose mažai, augimo (antrą mėnesį iš eilės) daug. Jei vasara neprislopins dabar formuojamų ypatingai teigiamų lūkesčių, rudenį galime sulaukti ir neblogos korekcijos. Žinoma, viskas pirmiausia priklausys nuo viruso ir mūsų galimybių su juo kovoti.

Bet iki vasaros pabaigos dar visa vasara.

Pakalbėkime apie konkrečias pozicijas. Rikiuosi pagal kainos pokytį per mėnesį (procentais, skliaustuose).

Home Depot (13.03%) – naujausia krepšelio pozicija demonstravo geriausią rezultatą. Matyt supranta, kad naujokai turi pasirodyti labai gerai, jei nori būti priimti į kompaniją. Įmonės akcijų kainų augimas nėra stebinantis. Artimiausiu metu švelnėsiančios karantino sąlygos, pinigų malūnasparnis ir priverstinis laiko leidimas namuose žmonėms leidžia skirti laiko savo (namų) aplinkai. O ypač pavasarį. Tad rinka tiesiog vertina didėjančią ir tikėtina dar didėsiančią paklausą HD prekėms bei paslaugoms.

Ethereum (+10.45%) – po 50% augimo praeitą mėnesį, šio mėnesio 10% iš ETH pusės atrodo kukliai. Bet nesvarbu, auga tai reikia džiaugtis tuo augimu.

Facebook (9.96%) – Facebook krepšelyje išlieka viena augimo lyderių. Pasaulio pabaigai taip ir neatėjus darosi vis aiškiau, kad vidutiniu-ilguoju laikotarpiu CoViD-19 FB ne tik neturės neigiamos įtakos, tačiau greičiausiai ir sukurs papildomus pinigų srautus, leis paleisti naujus produktus, darys vartotojus dar labiau priklausomus nuo šios platformos. Iš esmės visos FB priklausonačios programėlės bei socialinės platformos leidžia žmonėms dalintis informacija ir bendrauti per atstumą, o jų dydis (vartotojų skaičius), socialinės izoliacijos metu verčia prie tų platformų jungtis ir tuos žmones, kurie niekada iki tol neturėjo poreikio bendrauti per socialinius tinklus.

Bitcoin (+8.55%) – abiejų kriptovaliutų kainų pokyčiai toliau stiprina įsitikinimą, jog kriptovaliuta su valiuta neturi nieko bendro ir turi labai daug bendro su alternatyviomis rizikingomis finansinėmis priemonėmis, kuriomis žmonės mėgsta spekuliuoti.

Swedbank 100 (3.41%) – Swed fondo augimas kiek apstojo. Tačiau grąža per mėnesį yra tiesiog puiki, vieneto vertė auga kartu su atsigaunančiomis pasaulio rinkomis. Nors kažkiek atsilieka nuo S&P 500, bet fondo darbas nėra sekti šį indeksą. Tad viskas su fondu ir jo grąža yra net labai gerai.

Microsoft (+2.25%) – MSFT kainos kritimas kovo mėnesį buvo mažesnis, nei indeksų ir didžiosios dalies kitų įmonių akcijų. Dėl to tiek praeitą, tiek šį mėnesį akcijų kainos augimas atsilieka nuo krepšelio vidurkio. Tačiau tai nėra blogai. MSFT yra stabili ir dividendus mokanti pozicija. Jos vertės pokyčiui ilguoju laikotarpiu dabartinis mažesnis, lyginant su rinka, kintamumas įtakos neturi. Tad ir daug dėmesio kreipti į jį nereikėtų – pozicija skirta ilgalaikei grąžai generuoti.

Coca Cola (+1.72%) – KO, generuojamos grąžos prasme, toliau velkasi krepšelio pabaigoje. Įmonės priklausomybė nuo restoranų ir turizmo kartu su blogėjančia epidemiologine situacija Pietų Amerikoje (Colai svarbus regionas) neleidžia akcijų kainoms šokti aukštyn. Vis dar labai sunku numatyti, kokią įtaką CoViD-19 turės šiai įmonei vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu. Kas puikiai atsispindi kainoje.

Baltic Horizon Fund (+0.91%) – mėnesio eigoje fondo vertė buvo gerokai kritusi. Tačiau antroje gegužės pusėje vykęs vienetų turėtojų (akcininkų) susirinkimas ir jo metu fondo valdytojų pristatyta informacija rinkos dalyvius ne tik nuramino, tačiau ir nuteikė optimistiškai. Gegužės mėnesį išmokėti sumažinti dividendai pasirodo buvo sumažinti ne dėl likvidumo stokos, o siekiant turėti didesnį grynųjų rezerva (kuris investuotojams bus išmokėtas ateityje). Nors lėtai, tačiau BHF krepšelio verslo ir prekybos centrai atsigauna (vertinant per lankomumą ir prekybos apimtis). O remiantis paskutiniu turto vertinimu, fondo vieneto kaina turėtų suktis aplink 1.3 euro.

Iš fondo per mėnesį buvo gauta 1.53 euro dividendų. Už 1.03 euro nupirktas vienas fondo vienetas, o likę 50 centų palikti geresnėms dienoms. Kai už juos bus galima ką nors nupirkti.

Mintos (+0.21%) – žymiai anksčiau (bent keliais mėnesiais) nei tikėjausi pradeda jaustis realios ekonomikos lėtėjimas ir pajamų praradimas. Mintos visos paskolos jau yra vėluojančios, per mėnesį uždirbta vos .21%. Žinoma, viena iš vėlavimo priežasčių yra moratoriumai, kurių dėka finansinių įsipareigojimų turintys fiziniai asmenys gali atidėti jų vykdymą. Tačiau tai, jog visas krepšelis nusprendė taip ir padaryti geriau jaustis neleidžia. Juo labiau, atidėjimaas nėra tapatu nurašymui. Šiuos įsipareigojimus ateityje įvykdyti žmonės turės (jei tik galės).

Bendrai – mėnesis gražus. Po truputį įeiname į vasaros ramybę. Kovo mėnesį stebėtą kritimą sekė staigus atsigavimas, o gegužę emocijos visai nurimo. Turėjome ramų gero augimo mėnesį be didesnio streso, kintamumo.

Dabar laukia vasarinė ramybė (jei neatsiras naujų svarbių su virusu susijusių reikalų) ir kartu su indeksais per birželio mėnesį greičiausiai fiksuosime jau visai nežymų augimą.


temose:

Atskleidimas

SVARBI INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

  1. Projekto tikslas – skaitytojų švietimas. Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.
  2. Projekto rengėjai nesiekia gauti ir faktiškai negauna tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos iš skaitytojų ar paslaugų teikėjų. Projektas yra griežtai nekomercinis.
  3. Informacija apie investicijas bei sandorius susijusius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis yra pateikiama su uždelsimu, praėjus tam tikram laikotarpiui (ne mažiau nei savaitei) po jų atlikimo. Todėl skaitymo metu visa tinklapyje pateikta informacija apie atliktus sandorius negali būti naudojama sandoriams su tomis pačiomis finansinėmis priemonės informacijos publikavimo metu (ar po jo) sudaryti – rinkos sąlygos bei kontekstas, kuriame buvo atliktas konkretus sandoris, informacijos publikavimo metu jau pasikeitę (galimai iš esmės).
  4. Su investavimu bendrai, bei kiekviena konkrečia finansine priemone atskirai, yra susijusi rizika prarasti dalį ar visus investuotus pinigus. Kiekvienas konkretus produktas (ar finansinė paslauga) turi unikalų rizikos profilį, kuris yra priimtinas tik daliai investuotojų. Kiekvienu atveju šiame tinklapyje aprašomos finansinės priemonės bus tinkamos tik tam tikriems skaitytojams. Tam tikrais atvejais aprašomas sandoris ar finansinė priemonė nebus tinkama nei vienam skaitytojų. Projekto rengėjai neprisiima įsipareigojimo ar atsakomybės nuspręsti, kuri finansinė priemonė ir/ar paslauga gali būti tinkama kažkuriam konkrečiam, visiems ar bet kuriam iš skaitytojų.

Visais atvejais konkretus finansinis produktas ar paslauga tam tikrai investuotojų grupei gali būti netinkami, o tinkamumas turėtų būti įvertintas ir nustatomas kiekvienam konkrečiam investuotojui, įvertinus jo žinias, patirtį, finansinę padėtį bei investavimo tikslus. Tai gali atlikti tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

  1. Lietuvos respublikos teisės aktai draudžia manipuliuoti rinka ir naudotis viešai neatskleista informacija – negalimas klaidinančios, neteisingos ar melagingos informacijos skleidimas, taip siekiant daryti įtaką akcijų kainoms (manipuliavimas rinka). Jei per klaidą ar bendrovei netinkamai atskleidus informaciją žiniasklaidai skaitytojai galimai sužinos per biržą nepaskelbtą informaciją, tai tokia informacija draudžiama naudotis, ją perduoti ar skelbti.

Šis projektas (toliau – Projektas) bei jame pateikiama informacija yra parengiama bei skelbiama informacijos, turimos šios informacijos paskelbimo dieną, pagrindu. Jeigu aiškiai nenurodyta ir kontekstas nereikalauja kitaip, Projekte pateikta informacija turi būti suprantama kaip atitinkanti faktines aplinkybes informacijos paskelbimo dieną. Dalis informacijos, tai yra informacija apie konkrečius sandorius, visuomet yra pateikiama su uždelsimu. Tokia informacija nėra aktuali ir jos pateikimo dieną, ji yra skirta ir naudojama tik šviečiamaisiais tikslais, edukaciniu pagrindu.

Projektas bei jame pateikia informacija nėra ir neturi būti laikoma rekomendacija pirkti ar parduoti bet kokias finansines priemones, paslaugas. Priimdami sprendimą sudaryti bet kokį sandorį susijusį su finansų rinkomis ar finansinėmis priemonėmis, skaitytojai privalo vadovautis savo žiniomis, patirtimi, finansine padėtimi. Visus šiuos faktorius bei konkrečių investicinių priemonių ar paslaugų tinkamumą patikrinti bei patvirtinti gali tik licencijuotos finansinės institucijos, kaip nurodo Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymas bei kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai, Europos Sąjungos direktyvos. Projekte pateiktas turinys negali būti suprantamas kaip patarimas investicijų, teisės ar mokesčių klausimais. Siekdamas visapusiškai suvokti su investicijomis į bet kokias finansines priemones susijusius privalumus bei rizikas, kiekvienas potencialus investuotojas turėtų kreiptis į savo finansų, teisės, verslo ar mokesčių konsultantus.

Skaitytojas neturi ir negali Projekte pateikiamos informacijos naudoti kaip pagrindo sudaryti konkrečius sandorius su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis. Projekto rengėjai neprisiima jokios atsakomybės ir neatsako už bet kokius jūsų patirtus nuostolius perkant ir parduodant finansines priemones ir/arba finansines paslaugas. Visus sprendimus, susijusius su investicijomis, turite priimti patys. Net tais atvejais, kai manote, kad vieną ar kitą sprendimą investuoti priimate atsižvelgdami į Projekte pateikiamą medžiagą, tai yra jūsų asmeninis sprendimas už kurį, kaip ir jo tiek tiesiogines, tiek netiesiogines pasekmes, projekto rengėjai neatsako bei jokios atsakomybės neprisiima.

Projekte yra pateikiami teiginiai būsimuoju laiku, kurie grindžiami autorių nuomone, lūkesčiais bei prognozėmis dėl ateities įvykių ir finansinių tendencijų. Teiginiai būsimuoju laiku apima informaciją apie galimus ar numanomus įmonių veiklos rezultatus, makroekonominius faktorius, investicijų strategiją, sutartinius santykius, investavimo sąlygas, būsimo reguliavimo poveikį ir kitą informaciją. Teiginiai būsimuoju laiku yra paremti informacija, turima tos informacijos paskelbimo dieną. Projekto rengėjai įsipareigoja viešai patikslinti ar pakeisti šiuos teiginius tik tiek, kiek tai yra reikalaujama pagal įstatymus.

Spausdamas “Sutinku”, šio puslapio lankytojas pripažįsta, jog yra tinkamai supažindintas su šiuo įspėjimu ir yra perskaitęs bei sutinka su projekto “Lėtas pelnas” Privatumo politika.